Stenový sprchový žliabok

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Stenový sprchový žliabok

Stenový sprchový žliabok Advantix Vario Viega, interier, kupelne a sanita, sprcha

Netradičné umiestnenie, vysoký odtokový výkon, jednoduché čistenie a bezkonkurenčnú estetiku ponúka sprchový stenový žliabok Viega Advantix Vario. Minimalistický vzhľad, nízka svetlosť odtokovej línie, kompletná integrácia do steny, ale aj možnosť skrátenia na milimeter presne podľa plánu obkladu v rozmedzí 300–1200 mm sú zárukou toho, že si samotného odtoku na prvý pohľad ani nevšimnete.

Inovatívne výhody stenových sprchových žliabkov

Stenový sprchový žliabok Advantix Vario sa inštaluje na stenu priamo do rohu sprchy, čo prináša rad výhod. Úplne odpadá nutnosť použitia protisklonu dlažby pre správny odtok vody za žliabkom, ako je to v prípade podlahového variantu. Rohová štrbina je zároveň odtokovou líniou, takže nedochádza k dodatočnému vizuálnemu členeniu priestoru okolo žliabku. Eliminuje sa tiež usadzovanie nečistôt v blízkosti hrán žliabku a vloženého roštu. Stenový variant totiž nemá žiadne vodorovné hrany ani rošty, ktoré by prichádzali do kontaktu s odtekajúcou vodou. A nástenná verzia sprchového žliabku je nakoniec pocitovo príjemnejšia, pretože sa nikdy nedostane do kontaktu s bosými nohami sprchujúcej sa osoby.

Neprehliadnite:
Ako na šíriaci sa zápach kanalizácie po celom dome
Stenový sprchový žliabok Advantix Vario Viega, interier, kupelne a sanita, sprcha
Dizajnový sprchový žliabok Viega Advantix Vario ponúka minimalistický vzhľad, nízku svetlosť odtokovej línie a kompletnú integráciu do steny.

Pre sanácie aj novostavby

Podľa spôsobu inštalácie existujú dva varianty základného telesa stenového sprchového žliabku. Prvý je vhodný pre rekonštrukcie a vyniká nízkou montážnou výškou 70 mm. Pre novostavby alebo objekty s vyššou skladbou podlahy je určený druhý variant s montážnou výškou 90 mm, ktorú je možné flexibilne zvýšiť až na 160 mm. Oba varianty základného telesa vyžadujú inštalačnú hĺbku v stene iba 25 mm. Vďaka tak nenáročnej požiadavke na vstavanie možno stenový žliabok zabudovať nielen do obkladu vymurovanej steny, ale aj do ľahkých konštrukcií alebo predstien.

Odvodnenie prebieha po celej dĺžke odtoku do steny cez 20 mm vysokú odtokovú štrbinu, ktorá môže byť pomocou mostíkového roštu opticky ešte viac znížená. K správnej funkcii stenového žliabku stačí sklon podlahy sprchy od jedného do dvoch percent. Nákladná a nie vždy estetická úprava dlaždíc kvôli spádu už preto nie je potrebná. Odtokový výkon je podľa DIN EN 1253 od 0,4 do 0,6 l/s. Pripojovacie hrdlo je k dispozícii v DN 40 aj DN 50 a je možné ním otáčať o 360 stupňov.

Stenový sprchový žliabok Advantix Vario Viega, interier, kupelne a sanita, sprcha
Existujú dva inštalačné varianty základného telesa stenového sprchového žliabku. Obidva sa dajú skracovať podľa požiadaviek obkladačského plánu na milimeter presne v rozmedzí 300–1200 mm.

Jednoduchá údržba

Zápachový uzáver základného telesa nástenného sprchového žliabku Advantix Vario má optimalizovaný prietok vody a je koncipovaný ako samočistiaci. Jeho výška je 50 alebo 30 mm v závislosti od zvoleného inštalačného variantu. Na jednoduché a hygienické čistenie žliabkového telesa v stene stačí handrička alebo čistiaca kefka, ktorá je súčasťou dodávky.

Foto: Viega

>> Vhodné kúpeľňové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre