TOP vychytávky do každej domácnosti: Smart domácnosť je pre každého

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Osvetlenie a svietidláStavbaTZB

TOP vychytávky do každej domácnosti: Smart domácnosť je pre každého

TOP vychytávky do každej domácnosti Smart domácnosť je pre každého

Čoraz viac ľudí sa zaujíma o inteligentnú domácnosť. Vybudovanie takejto domácnosti je dostupnejšie než kedykoľvek predtým, pretože na trhu sa objavujú stále noví výrobcovia. S tým prichádza aj širšia ponuka a nižšie ceny. V článku vám vysvetlíme, čo je smart domácnosť a aké vychytávky zvoliť.   

Čo je smart home?

Inteligentná domácnosť sa vyznačuje tým, že jej vybavenie je schopné vzájomne komunikovať a vy ho môžete riadiť z akéhokoľvek miesta prostredníctvom smartfónu alebo internetu. O akých spotrebičoch je reč? V smart domácnosti môžete nájsť spotrebiče a zariadenie od výmyslu sveta:

– inteligentná práčka či chladnička
– inteligentné osvetlenie
– bezpečnostné a kamerové systémy
– inteligentné kúrenie a klimatizácia
– Inteligentná domácnosť je automatizovaná a spĺňa potreby svojich majiteľov.

Inteligentnú domácnosť si môžete vybudovať kedykoľvek. Ak nemáte k dispozícii neobmedzený rozpočet, no chcete vaše bývanie zlepšiť pomocou smart spotrebičov, môžete začať postupne. Na začiatok si môžete zaobstarať inteligentné osvetlenie, ktoré stojí niekoľko desiatok či stoviek eur.

Robotický vysávač, TOP vychytávky do každej domácnosti Smart domácnosť je pre každého
Robotický vysávač dnes nájdeme takmer v každej domácnosti.
Neprehliadnite:
Smart home – IQ dom – Inteligentný dom… Čo to vlastne je?

Najlepšie vychytávky do smart domácnosti

S ktorými vychytávkami by ste mali začať, ak chcete pohodlnejšie bývanie?

Smart osvetlenie

Chcete mať osvetlenie presne podľa vašich predstáv? Potom vyskúšajte inteligentné žiarovky či LED pásiky. S týmto osvetlením bude vaše zaspávanie aj prebúdzanie oveľa príjemnejšie, keďže si môžete nastaviť intenzitu, teplotu či farbu svetla. Samozrejmosťou je aj funkcia stmievania. Smart osvetlenie vás dokáže upozorniť aj na notifikáciu vo vašom smartfóne.

Zásuvka na reguláciu spotreby elektriny

Ďalšou skvelou vychytávkou je smart zásuvka, ktorá sleduje a vyhodnocuje spotrebu energie. Prostredníctvom aplikácie môžete tieto zásuvky zapínať a vypínať, čím regulujete odber elektriny. V aplikácii môžete tiež nastavovať časové programy, počas ktorých budú zásuvky vypnuté.

TOP vychytávky do každej domácnosti Smart domácnosť je pre každého

Kvetináče, ktoré sa sami polievajú

Aj vám sa občas uschne živá rastlina, alebo často cestujete a nemá vám kto polievať kvety? V tom prípade by vám nemal chýbať smart kvetináč, ktorý sa o seba postará úplne sám! Ak patríte k milovníkom bylinkových záhrad, takýto kvetináč je presne pre vás. Postará sa o vlahu, hnojenie aj dostatok svetla.

Inteligentné zabezpečenie domácnosti

Doma by ste sa mali cítiť naozaj bezpečne. Kamery vás neustále informujú o tom, čo sa u vás deje a v prípade, že zaznamenajú neznámu osobu alebo násilné vniknutie, okamžite vás o tom informujú. Smart zámky odomknete smartfónom, takže už nemusíte neustále hľadať kľúče.

Láka vás automatizovaná domácnosť, ktorú môžete ovládať prostredníctvom mobilu? Na smart domácnosť nepotrebujete neobmedzený rozpočet. Zaujímavé vychytávky, ktoré vám uľahčia bývanie, si môžete zaobstarať aj postupne a s menším rozpočtom.

Foto: Unsplash, Pexels
Redakcia

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre