Moderná domácnosť: Ako vyberať rôzne dekorácie a vyhnúť sa gýču?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Moderná domácnosť: Ako vyberať rôzne dekorácie a vyhnúť sa gýču?

Moderná domácnosť Ako vyberať dekorácie a vyhnúť sa gýču

Vzhľadom na to, aké rôzne dekorácie a doplnky nám obchody ponúkajú, ľahko môžeme skĺznuť k výberu gýčových kúskov. Napriek tomu, že môže ísť na prvý pohľad o neškodné drobnosti, vo výsledku môžu úplne zmeniť atmosféru v domácnosti. Preto sme si pre vás pripravili rebríček štyroch dekorácií, ktoré oživia modernú domácnosť a do ktorých sa oplatí investovať.

 

 

1. Zarámované obrazy a iné predmety

Patríte medzi fanúšikov moderného umenia, ktoré oživí priestor akéhokoľvek charakteru? Ak áno, vyberajte obrazy v tomto štýle s rozvahou. Keďže môže každý obraz pôsobiť odlišným dojmom, nesprávne kombinácie budú v interiéri pôsobiť rušivo.

Náš TIP:
Obrazy vyberajte pre každú miestnosť zvlášť. Kúsky, ktoré sa hodina do spálne nemusia byť ideálne pre umiestnenie do obývačky či predsiene.

V prípade, že obľubujete moderné umenie, ale nie sú to obrazy, ku ktorým by ste boli naklonení, môžete umelecké dielo vytvoriť vlastnoručne. Jedným zo spôsobov, ako na to, je dať zarámovať akýkoľvek predmet, ktorý pre vás niečo znamená. Prázdnu bielu stenu v obývačke tak môžu zdobiť historické noviny v drevenom ráme alebo dres obľúbeného športovca.

Zarámované obrazy a iné predmety

2. Koberce zútulnia domácnosť

Koberce dokážu vytvoriť aj z veľkého a pomerne neosobného priestoru útulné prostredie, v ktorom sa budú cítiť pohodlne nielen domáci, ale aj návštevy. Bez ohľadu na to, či sú v miestnosti parkety, plávajúca podlaha alebo koberec s krátkym vlasom, ďalší samostatný koberec je vkusnou a zároveň praktickou dekoráciou. Koberce s dlhším vlasom sú totiž vynikajúce lapače prachu, ktoré stačí v prípade potreby zložiť a jednoducho vyprášiť von.

3. Správne zorganizovaná knižnica dokáže divy

Pri ukladaní kníh a predmetov do knižníc máte nespočetné množstvo možností. Ak preferujete uhladenosť a poriadok, knihy môžete zoradiť podľa farieb alebo autorov či autoriek. V prípade, že preferujete hravejšie riešenia, môžete predmety rôzne nakombinovať, aby vznikla farebná knižnica, ktorá oživí fádnejšiu miestnosť.

Správne zorganizovaná knižnica dokáže divy

4. Rastliny ako dizajnérske prvky

Zelené rastliny majú pre nás ľudí množstvo prínosov. Okrem toho, že čistia vzduchu a tvoria kyslík, miestnostiam dodávajú nádych života a radosti. Napríklad taký nenáročný citrónovník umiestnený v rohu miestnosti, ktorý svojou výškou dosahuje takmer na strop, pôsobí zároveň luxusne a prepychovo. V prípade, že si so živými rastlinami nerozumiete, ich sušené časti si môžete nechať zarámovať a zavesiť na stenu.

Dekorovanie modernej domácnosti nie je jednoduché, no s trochou kreativity a odhodlania to zvládnete ľavou zadnou. Najdôležitejšie je, aby ste sa vyhli nákupnej horúčke a neinvestovali do predmetov, ktoré sú gýčové a za svoju cenu ponúkajú len málo jedinečnosti. Snažte sa o to, aby bola domácnosť vyjadrení vášho charakteru a nie aktuálnych zliav v letáku.

Galéria

Zdroj foto: GalériaAve, Unsplash
Text: Redakcia

Galeria AVE logo

>> Zaujímavé bytove doplnky
nájdete TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    mne osobne zarámované predmety pripadajú veľmi starecky. Ale tak to je len môj osobný názor.

Komentáre