Oživte svoj domov vlastnými obrazmi: Maliarske plátno ako relax aj dekorácia

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTechnológie

Oživte svoj domov vlastnými obrazmi: Maliarske plátno ako relax aj dekorácia

Oživte svoj domov vlastnými obrazmi Maliarske plátno ako relax aj dekorácia

Koľkokrát ste si už povedali, že by ste chceli vyskúšať niečo nové? Ak vás láka tvorba vlastných umeleckých diel, smelo do toho! V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo budete k namaľovaniu vlastného obrazu potrebovať a podľa čoho vyberať maliarske plátno. Nie je to totiž také jednoduché, ako by sa mohlo zdať.

Montaz podramu, galeria ave

 

Typizovane podramy, atelier galeria ave

Ako vybrať plátno na maľovanie?

Maliarske plátna ste už iste videli. Kúpiť si ich môžete nielen v špecializovanom obchode, ale dnes sa predávajú dokonca aj v supermarketoch. Ak však chcete kvalitné a trvácne plátno, určite nehľadajte najlacnejšiu možnosť.

Rozdiel medzi plátnom zo špecializovaného obchodu a tým zo supermarketu je naozaj výrazný. Kým lacné plátno zo supermarketu je natiahnuté na podrámoch z lacnejšieho dreva, drahšie plátno je na tvrdom, zväčša borovicovom dreve.

Náš TIP:
Do maľovania môžete zapojiť celú rodinu. Zabavia sa malí aj veľkí a výsledkom bude naozaj jedinečná dekorácia.

Nezáleží na tom, či ste maliarsky začiatočník, alebo patríte k profesionálom, ktorí majú maľbu v malíčku. Kvalitné plátno na maľovanie patrí k základnej výbave každého, kto sa rozhodne vziať do rúk farby a štetce.

Vzorkovnik metrazove platna sebsovane

Vzorkovnik metrazove platna nesebsovane

Stretnúť sa môžete s dvoma typmi plátna:

– Šepsované plátno je natreté ochranným náterom, ktorý zjemňuje povrch plátna. vďaka tomu sa vám na plátno maľuje oveľa jednoduchšie.
– Nešepsované plátno je bez podkladu. Ten si môžete vybrať podľa vlastných potrieb a na plátno vám ho aplikujú priamo v obchode či v galérii.

A čo ďalej? Farby, štetce aj stojan

K základnej výbave okrem plátna či papiera patria aj vhodné farby a štetce. Ak plánujete maľovať častejšie, odporúčame vám obstarať si aj maliarsky stojan. Pre začiatočníkov sú vhodné akrylové farby, s ktorými sa jednoducho manipuluje a maľovanie bude pohodlné a bezstarostné. Ich nevýhodou však je, že veľmi rýchlo schnú a nie je možné do nich po zaschnutí zasahovať.

Farby, štetce stojan

Naopak, olejové farby schnú oveľa dlhšie a vďaka oleju je možné ich upravovať aj po dlhšom čase. Obľúbené sú aj akvarelové farby, ktoré sú však vhodnejšie pre skúsenejších maliarov. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, aj tu platí, že by ste nemali siahnuť po najlacnejších farbách zo supermarketu.

Vaše objednávky vám vieme vydať cez okienkový pult
alebo dopraviť kuriérom priamo domov

Skvelou voľbou je Galéria AVE, ktorá ponúka všetky výtvarné potreby na jednom mieste. Zvoľte si kvalitu za naozaj výhodnú cenu a pustite sa do maľovania ešte dnes.

atelier viki a galeria ave logo

Foto: Galeria AVE
Redakcia

Viac na www.galeriaave.sk

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre