Výhody vykurovania plynovými kondenzačnými kotlami

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


KotlyStavbaTZBVykurovanie

Výhody vykurovania plynovými kondenzačnými kotlami

Výhody vykurovania plynovými kondenzačnými kotlami, Wolf

Rôznorodosť moderných vykurovacích technológií môže byť na prvý pohľad mätúca. Spoločnosť WOLF však disponuje technológiami, ktoré naplnia očakávania aj toho najnáročnejšieho spotrebiteľa. Príjemné a spoľahlivé teplo z vykurovania plynovými kondenzačnými kotlami je dôležité pre našu domácu pohodu a dosiahnuť ho môžete rôznymi spôsobmi.

Najrozšírenejším typom vykurovania na Slovensku je plynové vykurovanie s kondenzačnou technológiou. Mimoriadne efektívnym využívaním energie je táto vyspelá technika hospodárna a ekologická. So skvapalneným plynom sa dá táto vykurovacia technika často použiť aj tam, kde nie je k dispozícii prípojka na rozvodnú sieť zemného plynu. Samotné plynové kondenzačné kotly sú v dnešnej dobe veľmi efektívne, nabité elektronikou a disponujú ohromnou škálou bezpečnostných funkcií.

Obstarávacie náklady a náklady na údržbu sú v prípade plynového vykurovania výhodnejšie ako pri iných zdrojoch tepla na fosílne palivá. Pri čistej energii z plynu sú aj náklady na údržbu vykurovacej techniky veľmi nízke, a okrem toho šetria v dome skladovacie priestory. S moderným plynovým vykurovaním využívate najčistejší zdroj z fosílnych zdrojov. Keď bývate na vidieku a nemáte k dispozícii prípojku zemného plynu, je skvapalnený plyn efektívnou alternatívou k oleju, uhliu, peletám alebo biomase.

Kedy zvoliť kondenzačný kotol?

Základným predpokladom je plynovod na hranici pozemku, dostatočná kapacita plynovodu a príslušná zmluva o dodávke paliva. Ďalším predpokladom je vhodný odvod spalín – teda bolo počítané s aplikáciou kotla už pri stavbe domu. Príslušné miesto pre inštaláciu kotla a prípadného príslušenstva je samozrejmosťou, nesmieme zabúdať na prívod vzduchu a prípadnú hlučnosť prenášanú vibráciami čerpadiel prostredníctvom nosnej konštrukcie.

WOLF Kuchyna CGB, kotol

Aké sú výhody kondenzačného kotla?

Ide o čistý zdroj – čo do inštalácie, aj do produkcie emisií. Regulačný rozsah výkonu je dnes až 1:6, je preto možné využiť minimálny výkon pri vykurovaní v prechodnom období, ale aj maximálny výkon, najmä pri príprave teplej vody s požiadavkou na vysoký komfort domácnosti. Súčasným stupňom vývoja automatizácie sa stáva kotol úplne bezpečným riešením. Aj možnosti jeho regulácie a ovládania, až po diaľkovú správu, sú veľmi široké.

 

Ak by sme mali zhrnúť najvýznamnejšie výhody, boli by to tieto:

– Vysoko efektívne využitie paliva prostredníctvom modernej kondenzačnej techniky.
– Kompaktnosť a nenáročnosť na priestor.
– Nepotrebujete skladovací priestor na palivo, čo vedie práve pri novostavbe alebo veľkej rekonštrukcii k podstatným úsporám miesta.
– Moderná plynová technika sa dá použiť aj bez prípojky na zemný plyn. V tomto prípade sa riešenie nazýva skvapalnený plyn.
– Výborne sa kombinuje so slnečnou tepelnou energiou s využitím slnečných kolektorov.
– Výborne sa kombinuje s plošnými sálavými systémami – podlahové, stenové a stropné vykurovanie.
– Veľmi dobrý pomer ceny a výkonu – aj pri rekonštrukcii či výmene kotla.
– Jednoduchá a rýchla montáž nových kotlov, aj pri zámene starých zariadení za nové.
– Na plynové kondenzačné kotly WOLF poskytujeme až 5 ročnú záruku.

Idete rekonštruovať, alebo stavať? Plynové kondenzačné kotly WOLF pomocou technológie BLUE STREAM® šetria nielen peniaze, ale aj životné prostredie. Ako?

– nízkou spotrebou v pohotovostnom režime (Standby)
– inteligentným riadením čerpadla, ktoré navyše znižuje potrebu pomocnej elektrickej energie
– reguláciou spaľovania s automatickou kalibráciou a prispôsobením sa rôznym druhom plynu – menej štartov horáka, nižšie náklady na elektrinu, extrémne nízke emisie a najvyššia efektívnosť
– inteligentnou reguláciou, ktorú si nastavíte a optimalizujete cez smartfón alebo počítač – umožní vám precíznu reguláciu spotreby tepla

Pre rodinné domy disponuje WOLF širokou škálou produktov s rôznymi výkonmi, ktoré pokryjú potreby vykurovania a ohrevu vody aj v tých najnáročnejších projektoch.

WOLF kuchyna FGB BM Wolf

Riešenie vykurovania pre malé rodinné domy do 100 m2

Plynový kondenzačný kotol FGB

Plynový závesný kondenzačný kotol FGB je plne kompatibilný s regulačným systémom WOLF. Veľmi kompaktný kotol vám ušetrí miesto, pretože sa montuje na stenu – napríklad v kuchyni, dielni alebo aj do vstavanej skrine. Má elegantný dizajn, veľmi tichú prevádzku a nízku hmotnosť. Jednoduchý a prehľadný ovládací panel priamo na kotle umožňuje veľmi ľahkú obsluhu. Je to správna voľba aj vtedy, keď je potrebné vymeniť existujúce zariadenie‒ bez problémov sa dá pripojiť na existujúce rozvody, reguláciu či solárny systém.

Vďaka veľmi krátkym časom ohrevu a konštantnej teplote ohriatej vody, vás už nečakajú žiadne studené prekvapenia. Kotol FGB je dostupný vo výkonoch 24, 28 a 35 kW. V verzii FGB-K je k dispozícii aj ako kombinovaný kotol s integrovaným ohrevom vody.

Riešenie vykurovania pre rodinné domy od 100 m2

Plynový kondenzačný kotol CGB-2, CGW-2, CGS-2R, CGS-2L

Tieto zariadenia optimálne využívajú plyn ako nosič energie a využívajú aj zvyškovú energiu v spalinách vďaka takzvanému spätnému získavaniu tepla. Táto ekologická technológia šetrí cennú energiu a ponúka vám v každom ročnom období optimálny vykurovací komfort. Majú kompaktný dizajn, ktorý šetrí miesto a montuje sa na stenu, alebo sú samostatne stojace ako zostavy so zásobníkmi. Kotly sú kompatibilné s kompletnou ponukou regulačného systému WOLF a dajú sa pohodlne ovládať smartfónom. Vďaka extrémne nízkym emisiám škodlivín chránia životné prostredie.

CGB-2 je ideálny do rodinných domov, do novostavieb aj pri renovácii. Dostupný je vo výkonoch 14, 20, 24.

CGW-2 je navyše vybavený modernou technológiou ohrevu vody. Princíp takzvaného vrstvového zásobníka vody vám zaručuje rýchlu a nekomplikovanú dodávku teplej vody. Efektívny ohrev vody a inovatívna izolačná technika znižujú vaše prevádzkové náklady. Dostupný je vo výkonoch 14, 20, 24 kW.

Riešenie vykurovania pre rodinny dom, Wolf

Riešenie vykurovania pre veľké rodinné domy

Plynový kondenzačný kotol CGB-2 38/55

Kotol bol vyvinutý špeciálne pre dlhodobú prevádzku, vysoké zaťaženie a maximálne nároky. Dlhá životnosť, prevádzková bezpečnosť, maximálna účinnosť a najvyššia kvalita komponentov robí z CGB- 2  38/55 spoľahlivého pracanta medzi plynovými kondenzačnými kotlami. Pracuje ticho, spoľahlivo a efektívne vďaka najmodernejšej technológii a dobrej izolácii.

Výber konkrétneho riešenia vykurovania a kondenzačného kotla je len na vás. Nech už si zvolíte akýkoľvek produkt z radov WOLF, nemôžete urobiť chybu. Plynové kondenzačné kotly WOLF sú výkonné, efektívne, tiché a zabezpečujú dokonalé vykurovanie a prípravu teplej vody pre akúkoľvek domácnosť.

Neviete si vybrať? Rozmýšľate o kombinácii plynových kotlov so solárnymi zariadeniami alebo riadeným vetraním? Alebo o možnostiach prepojenia našich produktov s riešeniami SmartHome? Sme tu pre vás! Využite naše odborné poradenstvo na web stránke, alebo sa obráťte na našich obchodno-technických reprezentantov, ktorí vám odporučia a navrhnú ideálne riešenie práve pre vás. Produkty WOLF je možné ľubovoľne kombinovať. Navyše ich ovládate ich iba jedinou reguláciou, a to aj na diaľku – kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Spoločnosť WOLF pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991. WOLF je komplexný dodávateľ vykurovacej a vetracej techniky a vzduchotechniky. Navrhujeme efektívne riešenie na mieru pre zdravé a komfortné vnútorné prostredie. Keďže máme radi inovácie, neustále vyvíjame a vylepšujeme naše produkty, aby spĺňali tie najnáročnejšie požiadavky.

wolf logo

Všetky dôvody, prečo si za partnera vybrať práve spoločnosť WOLF, nájdete na webovej stránke slovensko.wolf.eu. Nastavený na mňa.

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre