Parný čistič: Pomocník, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


HygienaZdravé bývanie

Parný čistič: Pomocník, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti

Pomocník, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti

Hľadáte spôsob, ako urýchliť a zjednodušiť čistenie vašej domácnosti? Máte po krk neustáleho dokupovania čistiacich prostriedkov a námahy, ktorú umývanie vyžaduje? Potom je pre vás parný čistič ideálnou cestou. V našom článku vám popíšeme, ako tento čistič funguje, na aké povrchy ho môžete použiť a aké riziká sú spojené s parnými čističmi.

 

 

Ako funguje parný čistič?

Ako z názvu tohto prístroja vyplýva, na čistenie využíva paru. Tá vzniká ohrievaním vody v zásobníku a jej následným vypustením pod vysokým tlakom cez tenký otvor hubice. Vysoká teplota prispieva k abrazívnym schopnostiam tlakového čistenia. Výsledné čistenie je efektívne, jednoduché a hlavne rýchle.

Pohotový pomocník na bežné domáce čistenie (parný čistič)

Parné čističe využívajú horúcu paru a vysoký tlak na odstraňovanie nečistôt z rôznych povrchov. Ľahko si tak vo vašej domácnosti poradia so zanesenými obkladačkami, umývadlami, sprchovými kútmi či vaňami. Pri tomto čistení nie je potrebné používať ani chemické prípravky a detergenty, bez ktorých sa počas bežného čistenia nezaobídete.

Parný čistič SC 5 EasyFix Premium Iron Plug

Náš TIP:
Počas čistenia pravidelne utierajte nahromadené nečistoty handrou.

V kuchyni sa tieto čističe postarajú o vašu varnú dosku, rúru či dokonca kuchynskú linku. Medzi parné čističe patria aj parné mopy, ktoré vás zbavia špiny z kobercov, plávajúcej podlahy či dlažby. Veľkou výhodou parného čističa v domácnosti je jeho schopnosť odstrániť aj baktérie a zápachy. Nemusíte sa báť čistiť týmto spôsobom ani látkové povrchy či mramor a sklo.

Akým miestam sa s parným čističom vyhnúť?

Pri používaní parného čističa je dôležité mať na pamäti, že vychádzajúca para môže dosahovať teplotu až 140 °C. Ľahko tak môže poškodiť menej odolné povrchy. Z textílií by mohla para poškodiť napríklad hodváb alebo vlnu. Parné čističe nie sú vhodné ani na čistenie nábytku z pravej alebo syntetickej kože. Vyhnite sa aj čisteniu materiálov, ktoré sú náchylné na pôsobenie vlhkosti. Máme na mysli napríklad papier či elektroniku.

Parné čističe sú prístroje, ktoré zrýchlia a zjednodušia vaše pravidelné čistenie domácnosti. Mnohé parné čističe určené do interiéru môžete jednoducho použiť aj na záhrade či terase. Nech už zvolíte akýkoľvek povrch na čistenie, majte na pamäti, že vysoká teplota a vysoký tlak môžu menej odolné materiály nenávratne poškodiť!

Vhodné doplnky k tomuto produktu

Foto: Kaercher
Redakcia

>> Spomínané parné čističe
do domácnosti TU <<

 

 

Komentáre