Ako sa doma popasovať s horúčavami, klimatizácia je riešenie a ako ju vybrať?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Čistý vzduchZdravé bývanie

Ako sa doma popasovať s horúčavami, klimatizácia je riešenie a ako ju vybrať?

Ako sa doma popasovať s horúčavami, klimatizácia je riešenie a ako ju vybrať

Jar už za oknami prebieha v plnom prúde a teploty pomaličky stúpajú. Onedlho je tu leto a všetci dobre poznáme horúčavy, ktoré s ním sú spojené. Ako sa doma popasovať s nepríjemnými teplotami? Odpoveďou môže byť aj klimatizácia.

Klíma prinesie do vášho domu či kancelárie príjemné osvieženie

Vysoké teploty vo vašej domácnosti alebo na vašom pracovisku značne znepríjemňujú pobyt v týchto priestoroch. V práci môžu horúčavy viesť k horšej produktivite, nervozite, únave a väčšiemu stresu. Doma zase vyššie teploty zhoršujú kvalitu spánku, koncentráciu a dokonca znižujú trvanlivosť mnohých potravín mimo chladničky.

Vedeli ste, že…
…zvýšená teplota vedie k zrýchleniu metabolizmu tela, vďaka čomu človek pociťuje hlad oveľa skôr?

Prievan je jednou z možností, ako do priestoru vniesť čerstvý a svieži vzduch. Čo však miestnosti bez okien alebo počasie horúcejšie ako samotný interiér? V takomto prípade vám odporúčame klimatizácie. Trh s týmito spotrebičmi je v dnešnej dobe dosť veľký na to, aby uspokojil požiadavky každého z nás.

Neprehliadnite:
Plánujete kúpu klimatizácie a radiátorov? Vždy sa poraďte u špecialistov. Vysvetlíme, prečo.

Ako sa doma popasovať s horúčavami, klimatizácia je riešenie a ako ju vybrať, Ako vybrať správnu klimatizáciu

Ako vybrať správnu klimatizáciu?

Pri výbere je nutné zvážiť veľkosť priestoru, v ktorom má byť klimatizácia umiestnená. Čím je priestor väčší, tým vyšší chladiaci výkon budete potrebovať. Zároveň myslite na to, že hlučnosť klimatizácií začína na 50 dB, čo by sa dalo prirovnať k bežnému rozhovoru či padaniu dažďa. Rôzne typy klimatizácií prinášajú rôzne klady a zápory. Vyberať môžete z typov ako:

– mobilné klimatizácie
– klimatizácie s kúrením
– nástenné klimatizácie
– stropné klimatizácie
– splitové klimatizácie

Pri výbere by ste mali zohľadniť aj špeciálne vlastnosti klimatizácií. Patrí medzi ne napríklad ohrev, ktorý je užitočný hlavne na jar, kedy bývajú večery ešte pomerne chladné. Ďalším skvelým doplnkom je aj časovač, vďaka ktorému sa môže klíma automaticky zapnúť alebo vypnúť. V neposlednom rade sú niektoré modely vybavené aj odvlhčovačom, ktorý bráni vlhnutiu stien a tvorbe plesní.

Ako sa doma popasovať s horúčavami, klimatizácia je riešenie a ako ju vybrať, Má klimatizácia aj nejaké nevýhody

Má klimatizácia aj nejaké nevýhody?

Náhle zmeny v teplote a vlhkosti môžu mať nepriaznivé účinky na náš dýchací systém. Dlhodobé využívanie klímy zároveň vysušuje pokožku a sliznicu dýchacích ciest. Aby v priestore necirkulovali alergény, prach a škodliviny, je nutné klimatizáciu pravidelne čistiť a udržiavať.

Klimatizácie sú neoceniteľným doplnkom nielen počas letných horúčav. Tieto prístroje sú veľmi jednoduché na ovládanie a ich nastavenie zvládne každý. Dobrá klimatizácia si poradí aj rozsiahlymi priestormi a zabezpečí tak príjemné prostredie pre akékoľvek aktivity. Pred kúpou je však nutné zvážiť aj niektoré negatíva, ktoré so sebou klíma nesie.

Foto: Pexels
Redakcia

>> Vhodné klimatizácie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre