Prezradíme vám čo skrývajú dvierka pod povrchom!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchynský nábytokNábytok

Prezradíme vám čo skrývajú dvierka pod povrchom!

Prezradíme vám čo skrývajú dvierka pod povrchom, SOFTIXX bezova matna biela Trachea

Fólie, akryláty, lamina či laky, ale aj masív a najmodernejší nanolaminát alebo akrylát zmiešaný so skleneným prachom … pri prečítaní ponuky najrôznejších povrchov nábytkových dvierok si môžete ľahko pripadať, ako by na vás niekto hovoril neznámou cudzou rečou. Ale my vás v tom nenecháme a prinášame prehľad praktických a dizajnových vlastností rôznych typov povrchov nábytkových dvierok …

1. SOFTIXX – dvierka s hlbokým matom a jedinečnou nanoodolnosť

Jeden z najhlbších matov na trhu, zamatový vzhľad, vysoká odolnosť i možnosť opravy drobného mechanického poškodenia … tieto vlastnosti ponúka vďaka svojmu nanopovrchu v kombinácii s HPL materiál SOFTIXX! „Vďaka unikátnej technológii výroby využívajúcej tvrdenie akrylových živíc elektrónovým lúčom sa SOFTIXX vyznačuje povrchom tvoreným nanočasticami, ktorý v kombinácii s pevným podkladom z HPL laminátu prináša dizajnové aj úžitkové vlastnosti, ktoré zatiaľ nemajú u žiadneho iného materiálu obdoby,“ uvádza Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia Trachea, českého výrobcu nábytkových dvierok. Výhodou dvierok je tiež zdravotná nezávadnosť ich povrchu. Kvalitné olepenia hrán technológiou PUR navyše dodáva SOFTIXXu vysokú odolnosť voči prenikaniu vlhkosti i vysokým teplotám, vďaka čomu sa materiál hodí napríklad aj do náročného prostredia kuchyne.

SOFTIXX bezova matna biela dvierka Trachea, s hlbokým matom a jedinečnú nanoodolností

 

Z estetického hľadiska SOFTIXX vyniká svojou hmatateľnou zamatovou hebkosťou aj intenzitou a hĺbkou farieb, vďaka čomu sa vyznačuje jedným z najhlbších matov medzi nábytkovými povrchmi. Ďalšou výhodou je jeho antibakteriálny povrch vhodný pre priamy užívateľský kontakt s potravinami či hygienickými potrebami. Avšak najväčšou prednosťou je jeho ľahká údržba a odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Ak sa nám aj cez to podarí SOFTIXX poškriabať, ľahko ho opravíme pomocou žehličky, ktorá cez navlhčenú papierovú utierku vyvolá pozitívnu reakciu nanočastíc na teplo a povrch opäť zacelí.

2. VETRIXX – dvierka šikovne imitujúce sklo

Dokonale verná imitácia skla, ktorá však svoj predobraz predbehne svojimi unikátnymi vlastnosťami … taký je moderný akrylátový materiál VETRIXX! „VETRIXX je vyrobený z vysokopevnostného akrylátu zmiešaný so skleneným prachom na nosnej MDF doske a svojim vzhľadom dovedie úplne verne napodobniť lesklé lakované sklo,“ hovorí Martin Dusík z Trachey a dodáva: „Pre svoju ideálne rovnú plochu a dizajnový vzhľad, ktorý podčiarkuje elegantná hrana s fazetou, sa skvele hodí ako pre čelné pohľadové plochy nábytku, ako aj pre interiérové ​​zásteny či obklady stien.“

VETRIXX kuchyňa kráľovská šedá, lesk biela, lesk dvierka Trachea, VETRIXX – dvierka šikovne imitujúce sklo

 

VETRIXX je netoxický a hygienicky vhodný pre kontakt s potravinami a vyniká tiež jednoduchosťou údržby. „Vďaka kvalitnému olepeniu hrán pomocou technológie PUR sa navyše vyznačuje tzv. Stratenou škárou, ktorá sa nezanáša nečistotami a bráni prieniku vlhkosti do vnútra dosky,” hovorí Martin Dusík a dopĺňa: „PUR lepidlo navyše dodáva lepenému spojmu vysokú tepelnú odolnosť. VETRIXX je tak vhodný aj do priestorov s vysokou vlhkosťou a častými výkyvmi teplôt, ako sú napríklad kúpeľne či kuchyne.“ Jednou z najväčších výhod VETRIXXu je možnosť dodatočných úprav, ktoré interiérové ​​sklo kvôli svojej tvrdosti vôbec neumožňuje. Pre odolnosť VETRIXXu voči opotrebovaniu a UV stabilite, ktorá mu dodáva stálofarebnosť, sa navyše vôbec nemusíte báť, že by časom stratil niečo zo svojej krásy.

3. LAKOVANÉ DVIERKA

Široká ponuka odtieňov skoro v stopercentnom lesku aj elegantnom mate, oslnivý vzhľad či možnosť výberu pôsobivých frézovaných motívov … práve kvôli týmto prednostiam sú najčastejšie vyhľadávané dvierka s lakovaným povrchom, ktoré interiéru dávajú exkluzívny vzhľad s puncom luxusu.

T.lacq tvar Q29 RAL, lakované dvierka Trachea

 

Základným konštrukčným materiálom lakovaných dvierok je strojne zbrúsená a očistená MDF doska. Na ňu sa najprv nanesie nástrek základového polyesterového laku, ktorý sa po zaschnutí opäť strojne zbrúsi. Potom sa nanáša lak v štyroch vrstvách o gramáži 200 až 220 g na m2, pričom po každom nánosu laku, ktorý je riadne zaschnutý, prebieha opätovné brúsenie. V prípade vysokého lesku navyše nasleduje po vytvrdnutí finálnej vrstvy laku ešte krížové brúsenie, po ktorom putujú dvierka na ručné mokré brúsenie a leštenie, ktoré dovedie vysoký lesk k dokonalosti. Po dokončení procesu je na dvierka navyše aplikovaná finálna ochrana v podobe voskovej impregnácie.

Neprehliadnite:
„Oživte“ si svoje bývanie a dajte mu punc originality a vytvorte si na nábytku dekoráciu

Lakované dvierka sú oceňované predovšetkým pre svoje neuveriteľne široké dizajnové možnosti. „Dvierka s lakom na povrchu T.lacq sú naozajstným chameleónom medzi dvierkami – umožňujú totiž vyberať z ponuky základných 200 odtieňov zo vzorkovníka RAL K7, a to ako v matu, tak i lesklom prevedení vyznačujúcim sa 98% stupňom lesku, ktorý patrí medzi nábytkovými povrchmi k tým najvyšším,“ uvádza Martin Dusík z Trachey. Nesmiernou prednosťou lakovaných dvierok je tiež možnosť opatriť ich elegantnými frézovanými motívami, vďaka čomu sa môže stať každý kus naozaj jedinečným originálom.

4. DVIERKA S AKRYLÁTOM NA POVRCHU

Dizajnový vzhľad, skvelé praktické vlastnosti a možnosť výberu zamatovo matného aj vysoko lesklého prevedenia … také sú najväčšie prednosti moderných dvierok s akrylátom na povrchu.

DVIERKA S AKRYLÁTOM NA POVRCHU, T.acrylic laguna matna T.classic folia dub stirling Trachea

 

Akrylátové dvierka majú svoju čelnú stranu vybavenú 1,4 mm hrubou vrstvou akrylátu, ktorá je v celej šírke prefarbená a vďaka tomu sú možné opravy drobných škrabancov, čo je u lesklých materiálov veľkou výhodou. Ďalej je technológia lepenia hrán pomocou PUR lepidiel, pri ktorej je potrebné oveľa menej lepidla než u iných technológií a vzniknutá špára medzi hranou a čelnou plochou dvierok takmer neviditeľná, čo prináša akrylátovým dvierkam nesporné dizajnové, a predovšetkým praktické výhody. „Tzv. stratená škára sa vôbec nezanáša nečistotami a zároveň efektívne bráni prieniku vlhkosti do vnútra dvierok. PUR lepidlá majú navyše po vytvrdnutí vysokú tepelnú odolnosť až do 100 °C, takže pri pôsobení vysokých teplôt nedochádza k odlepeniu hrán bežnému u menej kvalitných typov olepenia,“ vysvetľuje Martin Dusík z Trachey.

Veľkou výhodou akrylátových povrchov je aj ich zdravotná nezávadnosť. Pre svoj dizajnový vzhľad sa akrylátové dvierka veľmi hodia do reprezentatívnych priestorov, ale svoje využitie nájdu aj v bežných interiéroch. Vďaka vysokej odolnosti voči vlhku a teplu aj vďaka zdravotnej nezávadnosti pri použití v kuchyni či jedálni ich podmienkam ľahko obstojí.

BONUS akrylátov? Mat bez odtlačkov aj opraviteľný lesk!

Akrylátová dvierka T.acrylic dokážu ponúknuť interiéru naozaj vysoký lesk aj hlboký mat. Každé z týchto vyhotovení navyše vyniká unikátnymi vlastnosťami, ktoré nemajú u iných povrchových materiálov obdobu „Ako je tu popísané vyššie, s lesklými akrylátmi sa vôbec nemusíte báť drobného mechanického poškodenia. U väčšiny dekorov totiž vďaka hlbokej prefarbenosti ich povrchu nedôjde pri jeho poškriabaniu k narušeniu štruktúry povrchu ani k zmene farebnosti a prípadné poškodenie možno jednoducho opraviť za pomoci tzv. Opravnej sady,“ upozorňuje Martin Dusík a pokračuje: „Matné akryláty oproti tomu vôbec netrápi jeden z najväčších nešvárov väčšiny ostatných typov matných nábytkových povrchov, a to zachytávaniu nevzhľadných odtlačkov prstov. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave na nich totiž žiadne odtlačky ani šmuhy nezostávajú.“

5. DVIERKA Z MASÍVU

Dvierka z masivu, T.wood smrek drasany biely sedy Trachea

 

Masívne dvierka a ich renesancia v interiéri prináša netradičné zvýraznenie prírodnej krásy kresby dreva. Sivé odtiene, ale hlavne drásaný povrch, to sú dve hlavné prednosti novinky, dvierok T.wood, ktoré majú za základ smrek a moderné výrobné postupy. „Čelná plocha dvierok T.wood je upravená drásáním, teda procesom, pri ktorom dochádza kefovaním k vybrusovaniu jarnej vrstvy smrekového dreva. Tým, že je táto vrstva mäkšia ako letné, vzniká plastický povrch, a prirodzená štruktúra masívu, pre ktorú je toľko obľúbený, a tak ešte viac vyniká,“ uvádza Martin Dusík a dodáva: „Celkový vzhľad smrekových dvierok T.wood, evokujúci romantickú atmosféru kuchyne v horskej chate, navyše podporuje aj jej farebnosť. Na výber je tradičné transparentné a biele, ale aj moderné sivobiele alebo sivé prevedenie.“

6. DVIERKA FOLIOVANÉ

Široká paleta matných aj lesklých odtieňov, drevodekory na nerozoznanie od skutočného dreva, patinácie aj elegantné tvary frézovania … to všetko dokážu priniesť interiéru dvierka s PVC fóliou na povrchu čiže dvierka fóliované, ktoré je vďaka svojej cenovej dostupnosti, ľahkej údržbe i širokému výberu rôznych prevedení tým najpoužívanejším povrchovým materiálom pre nábytok.

folia javor horsky Trachea, dvierka foliovane

 

Základom fóliovaných dvierok je MDF doska, na ktorú sa vo vysokotlakovom vákuovom zariadení lisuje PVC fólia, ktorá v podtlaku úplne presne obopne dvierka z pohľadovej strany i zo všetkých štyroch bočných strán. Vďaka tomu, že jediný spoj vzniká u fóliovaných dvierok iba na ich zadnej strane, je vonkajšia hrana úplne chránená pred prenikaním vlhkosti i zanášaním nečistôt, čo výrazne uľahčuje údržbu dvierok. „Dokonalé prispôsobenie a priľnutie vákuovo lisovanej fólie k ploche dvierok navyše umožňuje aplikovať fóliu aj na MDF dosky opatrené hlbokým 3D frézovaním, čo ešte viac rozširuje dizajnové možnosti týchto dvierok T.classic,“ hovorí Martin Dusík zo spoločnosti Trachea. Vďaka svojej priaznivej cene aj veľkej variabilite prevedení sú fóliované dvierka vhodné do väčšiny súkromných i verejných interiérov.

Horúca novinka medzi fóliovaným povrchmi – fólia ULTRA

Perleťové zrnenie aj jemnosť prachového piesku, ktorý si ale zachováva na dotyk príjemný pocit a jednoduchosť svojou údržbou … toto všetko cítite, keď sa pozriete a pohladíte fólie ULTRA. „Okrem atypického perleťového jemne zrnitého vzhľadu s extrémnym matom prinášajú fólie ULTRA rýdzo praktické schopnosti, ktoré oceníme nielen na kuchynskej zostave, ale na akomkoľvek nábytku. Oproti iným nábytkovým fóliám má podstatne vyššiu schopnosť odolávať mechanickému poškodeniu a na jej povrchu nezostávajú odtlačky prstov, čo je ďalšou výhodou matných povrchov ULTRA,“ potvrdzuje Martin Dusík z Trachey. Fóliované dvierka T.classic v dekore fólií ULTRA ponúka tri nové dekory – autentický Betón grafit ULTRA, striebristú Perleť ULTRA, ktorá pri každom odraze svetla dodáva nábytku odraz perlete a sýto Čiernu ULTRA pre perfekcionistov a vyznávačov triezveho dizajnu. A všetkých spája hlboký mat, ktorý dodá nábytku neobyčajný šarm.

7. DVIERKA S LTD LAMINÁCIOU NA POVRCHU

Druhým najčastejšie používaným nábytkovým povrchom je LTD lamino, ktoré sa radí k tým najpevnejším nábytkovým materiálom a sú v interiéroch oceňované najmä pre svoju vysokú mechanickú odolnosť, nízku cenu aj jednoduchú údržbu.

T.segment skladane dvierka LTD lamino dub gladstone sedobezovy kuchyna TRACHEA, DVIERKA S LTD LAMINÁCIOU NA POVRCHU

 

Už viete, aké možnosti dnes máte pri výbere nábytkových dvierok? Vďaka tomu, ich výber už nemusí byť nepríjemnou cestou do neznáma.

TRACHEA Logo

Viac nájdete na www.trachea-dvierka.sk a www.overface.sk

>> Vhodný kuchynský nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre