Home staging: Čo to je a prečo je dôležitý pri predaji nehnuteľnosti?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Home staging: Čo to je a prečo je dôležitý pri predaji nehnuteľnosti?

Home staging Čo to je a prečo je dôležitý pri predaji nehnuteľnosti

V zahraničí je home staging bežná súčasť úspešného predaja bytu, u nás celkom neznámy pojem. Pýtate sa, prečo je v zahraničí taký obľúbený? Kvalitný home staging napomáha maximalizovať cenu nehnuteľnosti. Prečítajte si, čo je home staging a prečo sa doň oplatí investovať.

Čo je home staging?

Tento pojem označuje prípravu nehnuteľnosti na fotenie, prezentáciu a predaj. Ide vlastne o marketing, ktorý je pri predaji veľmi dôležitý.

Práve správny styling je neoddeliteľnou súčasťou úspešného predaja nehnuteľnosti. Cieľom home stagingu je, aby váš byt vyzeral ako z katalógu, no zároveň útulne. Záujemca by mal mať pocit, že presne toto je jeho nový domov, v ktorom bude jeho život perfektný. Ukážte váš byt v najlepšom svetle.

Vedeli ste, že…
… trvá iba 90 sekúnd, než si záujemca vytvorí názor na ponúkanú nehnuteľnosť?

Mnoho ľudí sa domnieva, že byt by mal byť buď úplne prázdny, alebo naopak, príliš obývaný. Úlohou home stagingu je nájsť rovnováhu medzi týmito dvoma extrémami. Byt by mal byť dostatočne zariadený, aby si záujemca dokázal predstaviť, že v ňom býva. Zároveň mu musí poskytovať priestor pre jeho vlastnú fantáziu.

Home staging Čo to je a prečo je dôležitý pri predaji nehnuteľnosti

Home staging zahŕňa:

– zladenie farieb
– upratovanie
– odstránenie rušivých elementov
– aranžovanie kvetov
– usporiadanie nábytku
– výber dekorácií a prácu s detailmi
– vytvorenie atraktívnych fotografií

Neprehliadnite:
Premyslite si oplotenie domu už teraz: aké sú momentálne trendy?

Prečo je home staging dôležitý?

Úlohou dobrého inzerátu je prilákať čo najviac záujemcov. Zrejme budete súhlasiť, že aj vás viac lákajú luxusne vyzerajúce byty. Ak na internete narazíte na rozmazanú fotku bytu, ktorý je navyše neupravený, ponuku rýchlo zatvoríte. Väčšina ľudí dá na prvý dojem.

Americkí experti zistili, že vďaka home stagingu
a kvalitným fotkám vzrástol záujem
o osobné obhliadky bytu o viac ako 35%!

Presne preto je home staging taký dôležitý. Pod rukami šikovných dizajnérov a dekoratérov sa akýkoľvek byt môže zmeniť na vysnívanú nehnuteľnosť, ktorá bude extrémne žiadaná. Čím viac záujemcov budete mať, tým vyššia bude cena nehnuteľnosti.

Home staging Čo to je a prečo je dôležitý pri predaji nehnuteľnosti

Podľa zahraničných výskumov sa byty po home stagingu predávajú až o 75% rýchlejšie. Nikto si predsa nenechá kvôli svojmu váhaniu ujsť tak skvelý byt, ako je ten váš.

Ak plánujete predávať nehnuteľnosť, nepodceňujte jej styling. Home staging zaistí, že ponúkaná nehnuteľnosť bude na fotkách aj obhliadkach vyzerať atraktívne a lákavo. Správna prezentácia bytu priláka množstvo záujemcov a maximalizuje jeho cenu. 

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre