Tri kroky, ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTepelné čerpadláTZBVykurovanie

Tri kroky, ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo

Tri kroky, ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo priamo od výrobcu, aroTHERM plus, Vaillant, vykurovanie

Neváhajte a využite dotácie na tepelné čerpadlá – pre staršie domy aj pre novostavby v energetickej triede A0. Ak vás doteraz odrádzala byrokracia, máme pre vás jednoduchšiu možnosť. Ešte do konca septembra 2021 môžete získať novú dotáciu na tepelné čerpadlo priamo od výrobcu – bez zdĺhavej registrácie.

S tepelným čerpadlom ušetríte. Tieto zariadenia využívajú najmä obnoviteľné energie z prírodných zdrojov – zo zeme, vody alebo vzduchu, ktoré sú zadarmo. Len zhruba štvrtinu energie je potrebné dodať vo forme elektrickej energie. O zvyšných 75 % sa postará príroda spolu s tepelným čerpadlom. Vstupnú investíciu si vďaka dotácii môžete výrazne znížiť. Aj pravidelné účty za energiu spotrebovanú na vykurovanie, ohrev vody a chladenie budú nižšie, než pri klasických spôsoboch vykurovania.

Neprehliadnite:
1,5° – aktívnejšie v ochrane klímy
TC aroTHERM plus Vaillant, Tri kroky, ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo priamo od výrobcu, aroTHERM plus, Vaillant, vykurovanie
Dotované tepelné čerpadlo aroTHERM plus

Dotácia bez registrácie

Už nemusíte čakať na dotácie z programu Zelená domácnostiam, značka Vaillant vám poskytne dotáciu už teraz. A akým spôsobom ju získate?

1. Krok – ozvite sa. Táto ponuka platí pre všetky kraje na Slovensku, vrátane Bratislavského. Registrácia nie je nutná. Stačí, ak sa skontaktujete s autorizovanou montážnou firmou priamo vo vašom regióne. Kontakt nájdete v zozname partnerov na webovej stránke značky Vaillant. Autorizovaná montážna spoločnosť vám poskytne dotáciu formou zľavy z ceny výrobku.

2. Krok – výber. Dotované sú zariadenia typu vzduch/voda s jednoduchou inštaláciou, s názvom aroTHERM plus alebo aroTHERM split. Tepelné čerpadlo získate za zvýhodnenú cenu, k tomu Vaillant dotáciu a môžete ušetriť až 3 250 eur. Dotáciu získate len v prípade, že bude zakúpené a nainštalované od 25. mája 2021 do 30. septembra 2021.

3. Krok – inštalácia: Systém pozostáva z tepelného čerpadla, ktoré sa umiestni k vonkajšej stene domu, na strechu garáže či do záhrady. Druhú časť tvorí vnútorná (interiérová) jednotka so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody. Ovládanie bude možné aj na diaľku, cez aplikáciu v smartfóne či tablete, spolu s regulátorom a internetovým modulom.

Monoblokové riešenie

Využiť túto ponuku sa oplatí. Jednou z dotovaných možností je monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda (3-12 kW, A+++). Toto zariadenie je naplnené prírodným chladivom extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu. Vďaka vysokej výstupnej teplote sa môže kombinovať s podlahovým vykurovaním i s radiátormi. Dá sa nainštalovať bez významných stavebných úprav, už za jeden deň. Ďalšími výhodami sú jeho dizajnové prevedenie a minimálna hlučnosť.

Tri kroky, ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo priamo od výrobcu, aroTHERM plus, Vaillant, vykurovanie
Získajte dotáciu na tepelné čerpadlo aroTHERM split

Splitová technológia

Postará sa o príjemnú teplotu v interiéri počas chladných mesiacov, o chladenie v lete a teplú vodu po celý rok. K tomu o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Tieto vlastnosti má druhé dotované tepelné čerpadlo typu vzduch/voda s názvom aroTHERM split (3-12 kW, A++/A+++) s technológiou oddeleného chladivového okruhu. Systém sa skladá zo splitového tepelného čerpadla a praktickej interiérovej jednotky uniTOWER. Aj toto zariadenie sa dá ovládať na diaľku cez smartfón a dokáže spolupracovať s ďalšími produktami značky Vaillant (fotovoltika, solárny ohrev vody i riadené vetranie). Takže: prečo čakať?

Foto: Vaillant

Vaillant nove logo

www.vaillant.sk

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre