1,5° – aktívnejšie v ochrane klímy

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTepelné čerpadláTZBVykurovanie

1,5° – aktívnejšie v ochrane klímy

1,5° – aktívnejšie v ochrane klímy, ekologické vykurovanie, Leonard Burtscher, astronom, Vaillant

Leonard Burtscher už od detstva trávil noci v studených observatóriách v Holandsku. Jeho vášeň sa napokon premenila na profesiu, stal sa astronómom. V súčasnosti chce zvýšiť povedomie v ochrane klímy, hoci má vesmír mnoho hviezd a planét, my máme len túto jednu planétu Zem.

1,5° – aktívnejšie v ochrane klímy, ekologické vykurovanie Vaillant
Astronóm chce upozorniť na klimatické zmeny.

Leonard neskúma len nekonečnosť vesmíru tam vonku. Chce využiť svoje vedomosti, aby upozornil na dôležitú otázku tu na Zemi – na klimatické zmeny. Preto sa aj on zaviazal plniť ciele Parížskej dohody. Vďaka tepelným čerpadlám a ich ekologickej technológii to nie je iba ušľachtilý cieľ. Tieto zariadenia odoberajú obnoviteľnú energiu zo vzduchu, podzemnej vody alebo zeme a premieňajú ju na príjemné teplo v domácnosti. „Aj ja môžem byť aktívnejší v ochrane klímy vďaka vykurovaciemu systému, ktorý mám doma. Mám z toho dobrý pocit,“ hovorí Leonard.

1,5° – aktívnejšie v ochrane klímy, ekologické vykurovanie Vaillant
Leonardov dom s tepelným čerpadlom.

Ekologické vykurovanie

Nasledujte aj vy príklad astronóma Leonarda a urobte viac pre ochranu našej planéty. Vďaka prírodnému chladivu a vynikajúcej efektívnosti môžete vykurovať svoj domov ekologickejším spôsobom podobne ako on – s tepelným čerpadlom aroTHERM plus vzduch/voda (3-12 kW, A+++) značky Vaillant. Takýto vykurovací systém totiž prispieva k splneniu cieľa 1,5° stanoveného v Parížskej dohode.

Neprehliadnite:
Surfista Heidar: 22 °C – perfektný moment na relax

Leonarda presvedčilo najmä to, že tepelné čerpadlo využíva ekologické chladivo, ktoré má nízky potenciál spôsobovať globálne otepľovanie. To znamená, že je extrémne ohľaduplné k životnému prostrediu. Ideálne je pritom pre novostavby i staršie rodinné domy, s podlahovým vykurovaním aj s radiátormi.

1,5° – aktívnejšie v ochrane klímy, ekologické vykurovanie Vaillant 3
Leonardova rodina.

Už za jediný deň

Vďaka tejto technológii môžete svoj dom pohodlne vykurovať, ohrievať vodu, ochladzovať v lete a zároveň prispievať k ochrane klímy našej planéty. Systém sa dá nainštalovať už za jediný deň. Pozostáva z tepelného čerpadla umiestneného pri vonkajšej stene domu alebo v záhrade a z vnútornej, interiérovej jednotky uniTOWER plus (so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody). Veľkou výhodou je ovládanie na diaľku, cez bezplatnú aplikáciu v smartfóne či tablete, čo si pochvaľuje aj Leonardova rodina.

„V záujme budúcnosti našich detí musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme splnili ciele Parížskej dohody. Nezáleží na tom, či sme mladí alebo starí, všetci sme zodpovední za ochranu našej planéty,“ dodáva Leonard. A vďaka novým technológiám ju môžeme chrániť aktívnejšie.

Logo Vaillant

Foto: Vaillant
www.vaillant.sk

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre