Vaša záhrada potrebuje starostlivosť aj cez zimu.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérZáhrada

Vaša záhrada potrebuje starostlivosť aj cez zimu.

Vaša záhrada potrebuje starostlivosť aj cez zimu. Ako na zimnú údržbu

Vaša záhrada potrebuje starostlivosť, či je jar, leto, jeseň, alebo zima. Toto sú naše tipy, ako sa starať o záhradu cez zimu.

Vaša záhrada potrebuje starostlivosť aj cez zimu. Ako na zimnú údržbu, vypracte si záhradu

Vypracte si záhradu

Záhrada potrebuje byť na zimu čo možno najlepšie pripravená, preto ešte počas jesene odhrabte všetky popadané listy a pozbierajte konáre zo zeme. Môžete ich hodiť do kompostéra. Pri záhonoch sa taktiež uistite, že ste obrali všetky odumreté lístky a odstrihli všetky nadbytočné stonky. Na jar tak môžete predísť šíreniu hniloby a množeniu choroboplodných zárodkov.

Vezmite ich do tepla

Ak máte na záhrade isté kvety alebo rastliny v kvetináčoch, ktoré vám zdobia počas roka napríklad terasu, no zimné mrazy neznášajú dobre, nezabudnite ich zobrať dnu do tepla. Väčšine izbových okrasných rastlín nevyhovujú teploty už pod 10 stupňov Celzia, a tak by ste ich mali zobrať dnu ideálne už počas jesene.

Vaša záhrada potrebuje starostlivosť aj cez zimu, Zimná údržba náradia

Zimná údržba náradia

Zima je ideálnym časom na takzvanú zimnú údržbu náradia. Vyčistite a naostrite si všetky motyky, rýle, hrable a ďalšie pracovné nástroje. Ak sú nutné, vykonajte aj opravy. Rúčky môžete prípadne namoriť, alebo prelakovať, podľa potreby.

Neprehliadnite:
Aké typy rastlín vám môžu zdobiť záhradu aj v zime?

Vaša záhrada potrebuje starostlivosť aj cez zimu, Pozor na zamŕzajúcu vodu

Pozor na zamŕzajúcu vodu

Ak máte na záhrade klasickú plastovú nádobu na vodu, na zimu ju vyprázdnite a otočte dnom nahor. V opačnom prípade by sa vám mohlo stať, že vplyvom namŕzania vody bude nádoba nútená roztiahnuť sa až do bodu, kedy jednoducho praskne. V prípade, že máte na záhrade aj studňu, uzavrite prívod vody do hadice.

Aké úlohy zvyknete vykonávať počas zimy vy na vašej záhrade? Dajte nám vedieť a ako vždy, čítajte naše články z rubriky Záhrada aj naďalej, pre inšpirácie ale aj praktické tipy a triky na starostlivosť o záhradu.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    hej na vodu treba dať pozor, hlavne ľudia čo majú studnu, lebo to vie narobiť veľa neplechy…

Komentáre