Viete, čo je dobré pre vás aj pre životné prostredie?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTZBVykurovanie

Viete, čo je dobré pre vás aj pre životné prostredie?

Ako šetriť životné prostredie

Významne prispieť k ochrane klímy – to je veľká príležitosť pre každého z nás ako šetriť životné prostredie. Väčšina ľudí si myslí, že najväčšie množstvo emisií na jednu domácnosť produkuje automobilová doprava. V skutočnosti je to naše kúrenie a príprava teplej vody.

 

 

Nečakajte, kým začnú klímu chrániť vaše deti! Urobte zmenu tam, kde na tom skutočne záleží, napríklad výberom ekologického vykurovania. Lebo najlepším miestom na ochranu klímy môže byť váš domov. Túto dôležitú vec môžete vyriešiť jednoducho, s tepelným čerpadlom značky Vaillant.

Udržateľné riešenie

Prečo čakať? Túto otázku si položila Frauke, matka troch detí pochádzajúca z Nemecka. Do domu na dedine sa s manželom sťahovali v čase, keď bola v deviatom mesiaci tehotenstva. V minulosti sa nezaujímali o žiadnu z eko-tém. Neriešili, čo je dôležité pre klímu a pre ich budúcnosť.

Ako znížiť emisie tepelné čerpadlo a chrániť životné prostredie

Kurenie a príprava teplej vody životné prostredie

Vykurovania v dome energetickej triede A0 dobré pre životné prostredie

Všetko sa zmenilo. Život zrazu nebol iba o nich dvoch. Na prvé miesto dali niekoho iného. „Myslíme na to, čo urobiť, aby sme zachránili túto planétu pre naše deti,“ vysvetľuje Frauke. Hovorí, že je potrebné hľadať vhodné ekologické riešenia. „A to aj pre vykurovanie. Je to šialené, koľko emisií môžeme ušetriť,“ dodáva nadšene. Keď uvažovali o teple a teplej vode v ich dome, uvedomili si zodpovednosť, ktorá s týmto rozhodnutím prichádza. Preto si vybrali tepelné čerpadlo, ktoré šetrí emisie a má nízke prevádzkové náklady. Ochrana klímy totiž začína práve s vykurovacím systémom zameraným na budúcnosť.

Ako znížiť emisie a chrániť tak životné prostredie

Klimatické zmeny už prebiehajú, čas na rozhodovanie je preto obmedzený. Práve teraz je najvhodnejší čas konať. „Myslím, že zodpovednosť nie je o budúcnosti, ale o tom, akí sme tu a teraz,“ tvrdí Frauke. Každý môže začať u seba doma. Spolu s manželom si vybrali tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda (3-12 kW, A) s prírodným chladivom, ktoré je ohľaduplné k životnému prostrediu.

Tepelné čerpadlá sú trvalo udržateľným riešením. Významne prispievajú k zníženiu emisií a zároveň šetria náklady na vykurovanie. Generujú až 75 % požadovanej energie zadarmo, priamo zo vzduchu, vody alebo zeme. S nimi už teraz môžete prevziať zodpovednosť za budúcnosť – výberom udržateľného riešenia vykurovania do novostavby v energetickej triede A0 či modernizáciou v staršom rodinnom dome.

Galéria

Foto: Vaillant

Logo Vaillant

www.vaillant.sk

>> Exteriér do vášho vysnívaného domu
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

 

Komentáre