Vonkajšia terasa, miesto, kde si vychutnávame nielen rannú kávu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérPodlahy a krytiny

Vonkajšia terasa, miesto, kde si vychutnávame nielen rannú kávu

Vonkajšia terasa, miesto, kde si vychutnávame nielen rannú kávu, montaz terasy Atelier Suchanek

Vonkajšia terasa, miesto, kde si vychutnávame rannú kávu, ale aj večernú grilovačku, či posedenie pri vínku s priateľmi. Zišla by sa vám obnova tej vašej? Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké sú nové trendy v exteriérových podlahových krytinách!

Život na terase sa začína s príchodom prvých teplých dní a končí sa spravidla až neskoro na jeseň. Okrem výberu pohodlnej sedacej súpravy a vhodného osvetlenia by ste mali dbať určite aj na výber správnej podlahovej krytiny. Tá by mala byť mrazuvzdorná, svetlostála, mechanicky odolná a ideálne aj protišmyková.

Neprehliadnite:
Tehlové obklady a dlažba Rustique:
Zariadime všetko od projektu až po samotnú realizáciu!

V trende sú modulárne dosky

Počuli ste už o modulárnych doskách na terasu z pravého dreva. Tak takýto luxus je momentálne IN v oblasti exteriérových podlahových krytín. Vďaka modulárnym doskám rôznej dĺžky je jej pokládka na terasu alebo balkón veľmi jednoduchá. Poskladáte ju rýchlo a bez námahy. Navyše sa vyhnete aj nepríjemnostiam s rezaním dreva a platením montážneho tímu.

Vďaka jej modularite si viete prispôsobiť dosky do rôznych tvarov. Pri jej pokládke taktiež nevzniká žiadny odpad v podobe zvyškového reziva, čo ušetrí nielen váš rozpočet, ale aj planétu od zbytočného znečistenia.

Vinylové podlahy už aj pre exteriér

Kým ešte pár rokov dozadu boli vinylové podlahy určené špecificky iba na použitie v interiéri, dnešné zmesi už zvládnu teploty od -25°C až do 70 °C, čím sú vhodné aj na exteriérové použitie, najmä v južnejších častiach našej krajiny. Určite ich oceníte, ak preferujete chôdzu naboso. Sú pri nej totiž veľmi komfortné. Medzi ďalšie výhody patrí aj odolnosť voči plesniach a rôznym deformáciám.

Umelá tráva? Prečo nie!

Kto povedal, že celá terasa musí byť pokrytá homogénnou podlahovou krytinou? Nebojte sa experimentovať a na časti terasy zvoľte napríklad umelú trávu. Možno sa jej potešia vaše deti, možno psík a možno vaše nohy, ktoré budú mať šancu prechádzať naboso z tvrdého povrchu podlahy na mäkkú “trávnatú” plochu.

Atelier Suchánek, dvere, podlahy, zarubne, mozntaz, kuchyne, nabytok

Foto: Ateliér Suchánek
Dohodnite si konzultáciu na www.ateliersuchanek.sk

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre