Vyrobte si prírodné hnojivá bez námahy 2. časť

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérUrob si sámZáhrada

Vyrobte si prírodné hnojivá bez námahy 2. časť

Vyrobte si prírodné hnojivá bez námahy 2 časť, droždie, exterier a zahrada

V druhej časti nášho seriálu Vám prinášame opäť pár tipov ako si môžete prírodné hnojivá vyrobiť doma. Nie sú náročné ani na prípravu, dokonca Vás finančne nezruinujú, no zaručujú skvelú úrodu.

1. Droždie – prírodné hnojivá

Okrem kuchyne sa využíva aj v záhradkárstve, pretože obsahuje okrem kvasiniek aj veľa minerálov, tiež železo v organickej forme, ale aj stopové prvky. Na rastlinu pôsobí ako stimulátor rastu, ktorý jej dodá silu. Hnojivo si pripravíte zo 125 ml vlažnej vody a rozmiešate v nej obsah vrecúška so sušeným droždím. Týmto roztokom (prírodné hnojivá) môžete polievať rastlinky.

Neprehliadnite:
Vyrobte si prírodné hnojivá bez námahy 1. časť

Z droždia si môžete pripraviť aj hnojivo na uhorky a paradajky a to takto: Do vedra napustíte teplú vodu (cca 6 litrov). Do vody pridáte 15 gramov suchého droždia a 15 lyžíc cukru. Celú zmes dobre premiešajte. Teplota vody musí byť do 35 stupňov preto, aby kvasinky nestratili svoj účinok. Zmes necháme odstáť cca 8 hodín, ideálne cez noc a potom to celé dobre premiešame. Túto zmes pripravujte vo väčšom vedre.

Vyrobte si prírodné hnojivá bez námahy

2. Skvasený chlieb

Ak vám zostal chlieb, usušte ho a zalejte dažďovou alebo odstátou vodou. Nechajte kvasiť 6 až 10 dní. Nakvasenú vodu rozrieďte s čistou vodou v pomere 1:10 a používajte na hnojenie rajčín alebo jahôd. Získate veľké a chutné plody.

Vyrobte si prírodné hnojivá

3. Čierny čaj

Pôsobí blahodarne nielen na ľudský organizmus, ale silu a vitalitu dodáva aj kvetom či rastlinám. Použité čajové vrecká preto nevyhadzujte, ale zahrabte ich asi 5 cm ku všetkým veľkým rastlinám. Budú pôsobiť asi 6 týždňov ako hnojivo. Môžeme nimi prihnojiť aj kaktusy, vtedy pôsobia až 10 týždňov.

Vyrobte si prírodné hnojivá bez námahy 2 časť, voda z ryže, exterier a zahrada

4. Voda z ryže a šošovice

Ak Vám z obeda zostala vyvarená voda z ryže alebo šošovice, určite ju nevylievajte. Vodou z ryže totiž môžete hnojiť izbové rastliny a kvety. Vodou zo šošovice zase palmy a to tak, že ich budete touto vodou pravidelne zalievať.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre