Smart doplnky do záhrady – doprajte si relax v prírode okolo domu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérZáhrada

Smart doplnky do záhrady – doprajte si relax v prírode okolo domu

Smart doplnky do záhrady – doprajte si relax v prírode okolo domu

Upravená a prospievajúca záhrada je vždy spojená so starostlivosťou a láskavou rukou jej vlastníka. Napriek tomu, že zavlažovanie, kosenie trávy a ďalšie aktivity v záhrade sú spojené s veľkou dávkou driny, s mnohým vám dokážu pomôcť moderné technológie. V dnešnom článku si predstavíme niekoľko smart pomocníkov do záhrady a dáme vám tipy, ako si čas v záhrade čo najviac užiť.

 

 

Zalievanie bez krhiel a ťahania hadíc

V posledných rokoch sú letné horúčavy čoraz silnejšie, a tak je obzvlášť dôležité dopriať záhrade dostatok vlahy. Pochodovaniu po záhrade s krhlami a namáhaniu chrbtice je však koniec, a to vďaka samozavlažovacím systémom. Tie pochopiteľne nie sú žiadnou novinkou, avšak donedávna bola stále nevyhnutná ich manuálna obsluha.

Dnes sa vaša záhrada sama zaleje podľa toho, koľko vody skutočne potrebuje. Stačí ak riadiacu jednotku zavlažovania namontujete na vodovodný kohútik alebo k sudu na dažďovú vodu. Podľa prednastavených intervalov jednotka spustí a preruší zavlažovanie presne tak, ako by ste to spravili vy.

Eve Aqua Smart-Home zavlažovací počítač

Pokročilejšie systémy sú ďalej vybavené detektormi dažďovej vody, takže ich zavlažovanie je ešte efektívnejšie. Zároveň nebudú zavlažovať záhradu v prípade, že je už vlhká od dažďa, takže vám ušetria množstvo nákladov nielen za elektrinu, ale aj za vodu, ak na zalievanie používate tú pitnú.

Náš TIP:
Využívajte na polievanie záhradnú studňu alebo dažďovú vodu a zvážte mulčovanie pôdy. To sú hlavné spôsoby, ako ušetriť vodu a váš rodinný rozpočet.

Robotický pracant na sekanie trávy

GPS, alarm a bezpečnostné systémy a nie je to vaše rodinné auto – máme na mysli robotickú kosačku, ktorá sa postará o váš dokonalý trávnik plný života. Moderné kosačky už nie sú odkázané na ťahanie obvodového drôtu pre navigáciu, takže sa vďaka GPS omnoho elegantnejšie orientujú v priestore. Zároveň sú vybavené bezpečnostnými systémami, ktoré vás upozornia na prípadnú krádež alebo prerušia točenie nožov v prípade, že je kosačka nadvihnutá.

Robotické kosačky sú ale na druhej strane vhodné skôr pre úpravu kratších rovinatých trávnikov s minimom prekážok, stromov či skaliek. Na dlhý porast alebo členitý terén sú títo pomocníci skrátka „prikrátki“.

Záhradný bazén či letné kino – užívajte si svoju záhradu každým dúškom

Záhradný bazén už nie je spojený s pravidelným čistením, obsluhou šesťcestného ventilu a množstvom driny. Obsluha moderných inteligentných bazénov je automatická, takže vy sa staráte len o kvalitu vody. Bazény môžu ďalej využívať prebytočnú energiu z fotovoltaiky pre ohrievanie vody. Technológie vám ušetria nielen výdavky za energiu, ale aj množstvo času, ktoré by ste strávili starostlivosťou o bazén.

Letne kino v zahrade

Rovné steny domu, garáže alebo prístrešku pre autá spolu s rozľahlým priestorom záhrady si priam pýtajú, aby ste zorganizovali letné kino. Plátno môžete umiestniť aj pod prístrešok, čo oceníte hlavne v prípade, že začne pršať. Premietačku vyberajte podľa jej dosahu a svietivosti. Odporúčame vám predovšetkým LCD alebo laserové projektory, ktoré poskytujú krásny obraz aj pri nie úplnej tme. Čo sa týka ozvučenia, ideálom môžu byť bezdrôtové reproduktory, ktoré cez Bluetooth spárujete so zdrojovým zariadením.

Záhrada by pre vás nemala byť spojená len s drinou a neustálym udržiavaním. Vďaka moderným technológiám budete môcť v záhrade relaxovať tak ako nikdy predtým. Aj bez vášho potu a mozoľov bude záhrada pokosená a zavlažená. Bez ohľadu na to, či budete na dovolenke alebo si budete užívať obľúbený trhák vo vašom vlastnom letnom kine, záhrada sa o seba postará aj sama.

Galéria

Foto: Freepick
Text: Redakcia

>> Vhodné Smart vychytávky
nájdete TU <<

 

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    ten záhradny bázen…. O tom si musím ešte viac naštudovať, lebo to ma naozaj zaujalo…

Komentáre