3 veci, ktoré by vám nemali chýbať na balkóne

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Exteriér

3 veci, ktoré by vám nemali chýbať na balkóne

3 veci, ktoré by vám nemali chýbať na balkóne, exterier, balkonový nábytok

Bývate v byte a chcete si užívať leto na balkóne? Vytvorte si z neho dokonalé miesto na relax aj na prácu. Pripravte svoj balkón na letnú sezónu a užívajte si rannú kávu aj večerné západy slnka na čerstvom vzduchu. V článku sa dozviete, ako vytvoriť dokonalé zátišie a čo by vám rozhodne nemalo chýbať.

1. Dôležitý je tieň

Ak si chcete užiť leto na balkóne, rozhodne by ste sa mali postarať o vhodný spôsob zatienenia. Letné horúčavy a ostré slnečné lúče by vám mohli znepríjemniť posedenie na balkóne a vy by ste sa namiesto oddychu iba potili. Príjemný tieň vám zaručí pergola, markíza či klasický slnečník. Ak máte doma šikovného kutila, môžete si vyrobiť vlastnú striešku z bambusu či zo živej zelene.

Neprehliadnite:
Ako premeniť malý panelákový balkón na oázu pokoja?

2. Kvalitný nábytok pre dostatok pohodlia

Na žiadnom balkóne by nemal chýbať kvalitný a skladný nábytok. Vhodný je skladací nábytok z dreva či z kovu, ktorý nezaberie veľa miesta a keď ho nepotrebujete, jednoducho ho zložíte a postavíte do rohu. Praktický je tiež sklápací stôl pripevnený k stene. Ak máte na balkóne dostatok miesta, rozhodne by ste si mali zadovážiť hojdaciu sieť, ktorá je dokonalým miestom na relax.

Náš TIP:
Vďaka mäkučkým vankúšikom, podsedákom a dekám budete mať pohodlie na balkóne zaručené.

3 veci, ktoré by vám nemali chýbať na balkóne, exterier, balkonový nábytok

3. Živé rastliny vytvoria dokonalú oázu

Vytvorte si na balkóne vlastný kúsok záhrady a obklopte sa zeleňou! Na dokonalom balkóne by vám nemali chýbať bylinky, farebné kvety či sukulenty. Rastliny môžete postaviť na zem, zavesiť na zábradlie alebo do závesných kvetináčov, ktoré vám navyše ušetria miesto. Ak na zem položíte trávový koberec, váš balkón bude skutočne pôsobiť ako maličká záhradka.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre