6 jednoduchých tipov, ako si lacno a rýchlo zariadiť štýlovú obývaciu izbu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérObývačky

6 jednoduchých tipov, ako si lacno a rýchlo zariadiť štýlovú obývaciu izbu

6 jednoduchých tipov, ako si lacno a rýchlo zariadiť štýlovú obývaciu izbu

Obývacia izba je všestranná miestnosť, zhromažďovacie centrum domácnosti a reprezentatívny priestor, kde môžete pozvať svojich priateľov alebo vzácnych hostí. Je to srdce domu, o ktorého nepretržitý tlkot sa starajú jednotliví členovia rodiny. Definuje pohodlie, v ktorom sa po príchode z práce konečne odreagujete a môžete si pred televíziou alebo pri zaujímavej knihe užívať pár hodín voľna. Čím viac funkcií ale priestor má, tým lepšie ho musíte vybaviť a zariadiť vhodnými doplnkami. Je pomerne náročné si v tomto smere zariadiť obývaciu izbu.

S našimi jednoduchými, lacnými a rýchlymi odporúčaniami to ale určite zvládnete bez najmenších problémov.

6 jednoduchých tipov, ako si lacno a rýchlo zariadiť štýlovú obývaciu izbu, Správne rozmiestnenie je základ

Správne rozmiestnenie je základ

Správne a inteligentne usporiadaný priestor s minimom nepotrebných vecí a starostlivo vybranými detailmi je nevyhnutnosťou pre každú krásnu obývaciu izbu. Neberte to preto na ľahkú váhu a neobklopujte sa zbytočnými maličkosťami, akokoľvek sú pre vás príjemné. Priestor, ktorý vyzerá čisto a elegantne je zároveň aj štýlový.

6 jednoduchých tipov, ako si lacno a rýchlo zariadiť štýlovú obývaciu izbu

Venujte svoju pozornosť oknám

Ich zdobenie vhodnými tieniacimi technikami sa postará o vytvorenie správnej nálady a atmosféry. Veľmi dobrým a jednoduchým riešením sú závesy a záclony, s ktorých údržbou, inštaláciou a používaním máte najmenšie starosti. Zároveň je to vynikajúci prostriedok, pomocou ktorého môžete priestor nielen dobre odizolovať od hluku a nevyhovujúcej exteriérovej teploty, ale aj vizuálne skrášliť, zväčšiť alebo zútulniť. Zaveste ich na strop a nechajte látku visieť až po podlahu a uvidíte, že efekt sa dostaví.

6 jednoduchých tipov, ako si lacno a rýchlo zariadiť štýlovú obývaciu izbu, Nebojte sa rôznych štýlov, textúr a materiálov

Nebojte sa rôznych štýlov, textúr a materiálov

Na udržiavaní konzistencie nie je nič zlé, občas to ale pôsobí chladne a fádne. Nebojte sa preto sem tam rôzne štýly, materiály a textúry medzi sebou vzájomne miešať. Chladný mramor s pokrčenou bielizňou, grafickými čiernymi detailmi a romantickým zamatom môže pôsobiť veľmi zaujímavo, nemyslíte? Odlišné materiály sa spolu postarajú o elegantný a štýlový celok.

Vyberte si pekný koberec

Vyberte si pekný koberec

Moderné laminátové, vinylové alebo drevené podlahy majú svoje nezameniteľné čaro. S kobercom je to ale lepšie. Správne zvolený koberec pomáha „spojiť“ nábytok a môže dodať interiéru obývacej izby ten správny šmrnc. Hladké, s vysokým vlasom, so vzorom alebo bez – existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať. Rozhodujte sa podľa toho, čo vám a členom vašej rodiny najviac vyhovuje, pričom nezabudnite ani na domáce zvieratká!

Nepodceňujte osvetlenie

Nepodceňujte osvetlenie

Bývanie nie je len o doplnkoch, ale aj osvetlení, ktoré ich krásu a dôležité detaily dobre vystihuje. Preto nezabudnite krásu vašej obývacej izby vyzdvihnúť aj vhodne zvoleným osvetlením. Centrálny luster je hlavným detailom každej obývacej izby. Avšak, rovnako ako náušnice dopĺňajú luxusný náhrdelník, aj menšie svetelné zdroje, ako sú podlahové či stolové lampy a nástenné svietniky, sú dokonalým doplnkom osvetlenia tohto priestoru.

Neprehliadnite:
Ako si doma zariadiť priestor na cvičenie

Ak chcete, aby to malo naozaj dobrý efekt, pohrajte sa s „atmosférickými“ svietidlami, ktoré osvetľujú rôzne časti miestnosti. Veď prečo si nedať jednu lampu na policu, druhú na parapet a tretiu na podlahu vedľa pohovky? Vyskúšajte, ako dobre to funguje.

Obklopte sa umením

Obklopte sa umením

Obrazy, zarámované plagáty alebo čiernobiele fotografie – to všetko pomáha obývacej izbe zútulniť a dodať jej neobyčajný vzhľad a eleganciu. Zaveste si na stenu jeden kus alebo si vytvorte celú „umeleckú zbierku spomienok“. Prípadne položte na podlahu sošky či iné umelecké predmety – uvidíte, že akákoľvek kreativita urobí vašu obývačku jedinečnou!

„Ak sa vám vyhýbajú veľké radosti, pestujte si aspoň tie malé.“
Pam Brown

Spojte sa s prírodou

Spojte sa s prírodou

A nakoniec by mali byť posledným prvkom dekorácie tohto priestoru kvety alebo rastliny. V kytici alebo v kvetináčoch prinesú domovu útulnosť a pomôžu oživiť priestor. Kvetiny vo vázach, črepníky na stenách, parapete, skrini alebo na podlahe – to všetko vám pomôže navodiť tú správnu atmosféru a prečistiť vzduch!

Tak to vyskúšajte, pretože je to všetko veľmi jednoduché, lacné a rýchle.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre