Nápady, ako spestriť byt, ak je interiér nudný

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Nápady, ako spestriť byt, ak je interiér nudný

Nápady ako spestriť byt

Skôr či neskôr si uvedomíte, že váš byt už nevzbudzuje taký obdiv ako v prvých mesiacoch po rekonštrukcii. Ak vaše srdce zúfalo túži po zmenách interiéru, prinášame niekoľko zaujímavých nápadov. Nápady, ako spestriť byt nevyžadujú veľké investície, ale zároveň prinášajú rozmanitosť do obvyklého dizajnu.

Vôňa doma

Najdôležitejšia vec v byte je atmosféra. Bez nej všetko stráca zmysel, preto by ste sa mali postarať o to, aby na vás doma vždy čakala príjemná a pohodová atmosféra. Najjednoduchší a najpríjemnejší spôsob, ako to urobiť, je naplniť miestnosti príjemnou arómou. Určite ste si všimli, že keď vojdete do pekárne alebo kaviarne, hneď vám stúpne nálada. Jemná vôňa kávy a škoricových roliek okamžite odvedie pozornosť od zlých myšlienok, nabije vás elánom a dobrou náladou. Nech je to tak aj doma. Vonné sviečky dodajú večeru osobitý šarm a romantiku a pár kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja okamžite zlepší deň.

Upcyklácia ako spestriť byt

Upcyklácia (ako spestriť byt)

Upcycling sa stal skutočným trendom a bude ďalej naberať na sile, preto vám odporúčame nájsť vo svojom byte produkty, ktorým môžete dať nový život. Napríklad zo starej komody sa dajú urobiť tri veci naraz: použite rám ako portál pre krb, pomaľujte bočné steny a zaveste ich na stenu ako obrazy, vytvorte s nimi originálne kompozície a premeňte dvere komody na policu alebo stôl, v závislosti od veľkosti dverí.

 

 

V Spálni máte tiež veľký priestor pre fantáziu. Obyčajné továrenské čelo postele môže byť nahradené starými dverami alebo maľovanými paletami, nočný stolík môže byť vyrobený zo starých kníh alebo stoličky. Taktiež nikto nezrušil reštaurovanie nábytku. Skrine, skrinky, komody, stoličky – všetko sa dá premaľovať na inú farbu alebo vybrúsiť a nalakovať a získať tak štýlovú vintage vec. Čo sa týka čalúneného nábytku, výmena výplne a poťahu robí zázraky.

Kombinácia nesúrodých (ako spestriť byt)

V každej miestnosti je vhodný iba nábytok, ktorý sa vám osobne páči, a všetky interiérové stereotypy by ste mali nechať v minulosti. Aj keď je kuchyňa zariadená v loftovom alebo high-tech štýle, klasické kreslo sa do priestoru zmestí za predpokladu, že ho naozaj milujete a zbožňujete sedenie na ňom.

Kombinácia nesúrodých ako spestriť byt

Skúste uviesť do života zaujímavý nápad: nechajte každého člena vašej rodiny sedieť na stoličke, ktorá odráža jeho osobnosť. Môže to súvisieť s koníčkom, obľúbenou farbou alebo aj filmom, nie je to až také dôležité. Hlavná vec je, že každý by mal mať svoje osobné stoličky, kreslá, pohovky alebo taburetky.

Kompozícia z kníh

Moderné interiéry vyžadujú maximálnu čistotu a poriadok, každá vec by mala ležať na svojom mieste, bez neporiadku na povrchu a bez vytvárania vizuálneho hluku. To však vôbec neznamená, že treba všetky drobnosti, ktoré sú vášmu srdcu drahé, schovávať do zásuviek a skriniek. Musíte len kompetentne pristupovať k vytvoreniu krásnej kompozície.

Kompozícia z kníh ako spestriť byt

Môžete napríklad opatrne poukladať svoje obľúbené knihy na hromadu a na vrch položiť stolnú lampu alebo vázu so sušenými kvetmi. Ďalšou možnosťou súvisiacou s literatúrou je zabaliť knihy do rovnakých obalov a umiestniť ich na police alebo stojan. Tak bude možné zjednotiť vzhľad kníh a vytvoriť jednotu v interiéri.

Využite veci na iné účely

Využite veci na iné účely ako spestriť byt

Poznáte to? Neočakávané rozhodnutia vždy vyzerajú oveľa výhodnejšie len kvôli ich originalite. Preto pokojne vymeňte nudné veci v prospech niečoho originálnejšieho. Napríklad nudné nádoby a typické tácky na odkladanie drobností môžete nahradiť riadom alebo dokonca kvetináčmi. A s vintage kvetináčmi alebo kovovými dózami môžete ozdobiť pracovnú dosku v kuchyni tak, že do nich umiestnite lyžice, vidličky a iné kuchynské náčinie.

Foto: Unsplash, Shutterstock
Redakcia

>> Praktický nábytok podľa
miestností TU alebo nižšie <<

 

Komentáre