Kuchynské ostrovčeky – 3 najobľúbenejšie typy, ktorými sa môžte inšpirovať

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneKuchynský nábytok

Kuchynské ostrovčeky – 3 najobľúbenejšie typy, ktorými sa môžte inšpirovať

Kuchynské ostrovčeky – 3 najobľúbenejšie typy, ktorými sa môžte inšpirovať, , interier, kuchyna, kuchynsky ostrovcek

Kuchynské ostrovčeky sú symbolom luxusu v domácnosti. Keďže sú priestorovo náročné, dopriať si ich nemôže len tak hocikto. Ak však patríte k ľuďom, ktorí momentálne zohľadňujú kúpu kuchynského ostrovčeka, alebo sa chcete iba inšpirovať, tento článok je určený pre vás.

Kuchynské ostrovčeky môžu mať rôznu podobu. Od mnohých materiálových prevedení, cez rôzne veľkosti, výšku, tvar, farbu a podobne. V dnešnom článku sa pozrieme na 3 najobľúbenejšie varianty.

Masívny ostrovček s barovým sedením, interier, kuchyna, kuchynsky ostrovcek

Masívny ostrovček s barovým sedením

V prípade, že máte k dispozícii naozaj množstvo priestoru vedľa kuchynskej linky, ktoré potrebujete zaplniť, stavte na trendy masívny kuchynský ostrovček, ktorý bude slúžiť aj ako takzvaný raňajkový bar. Nemusíte si robiť starosti s integráciou varnej dosky, alebo umývadla. Jednoducho využite čistú plochu na prípravu a servírovanie jedla pre rodinu a pre hostí. S týmto ostrovčekom sa vaša kuchyňa zaručene stane srdcom domácnosti.

Neprehliadnite:
Kuchynský ostrovček: Trend z Ameriky už aj u nás

Čistý a moderný minimalizmus, kuchynsky ostrovcek

Čistý a moderný minimalizmus

Ak nestojíte o dodatočné sedenie, ale naopak chcete využiť kuchynský ostrovček ako extra  úložný priestor a priestor na varenie, zvoľte ostrovček ako na obrázku. Svetlé odtiene bielej a sivej mu navyše dodajú moderný nádych. Pri výbere skriniek uprednostnite tie bez úchytiek na push systém.

Kuchynský ostrovček v menšej kuchyni, interier, kuchyna

Kuchynský ostrovček v menšej kuchyni

Ani v menšej kuchyni sa kuchynský ostrovček nestratí. Opticky najviac zväčšíte priestor ostrovčekom s množstvom voľného miesta pod ním. Voliť môžete aj štvorcový pôdorys, prípadne jemne pretiahnutý obdĺžnikový pôdorys. Nezabudnite naň umiestniť misku s ovocím a vázu čerstvých kvetov pre zvýraznenie domácej pohody.

Čo si myslíte o kuchynských ostrovčekoch, a ktorý z typov sa vám páčil najviac? Dajte nám vedieť a čítajte nás aj naďalej pre všetko zo sveta bývania.

Foto: Unsplash, Pexels
Redakcia

Atelier Suchánek, dvere, podlahy, zarubne, mozntaz, kuchyne, nabytok

Dohodnite si konzultáciu na www.ateliersuchanek.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre