Dekorovanie novostavby: 4 kroky, ako sa vyhnúť najčastejším chybám

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNovinky

Dekorovanie novostavby: 4 kroky, ako sa vyhnúť najčastejším chybám

Dekorovanie novostavby 4 kroky, ako sa vyhnúť najčastejším chybám

Dekorovanie novostavby môže byť na prvý pohľad jednoduché. Prázdne miestnosti evokujú priestor, ktorý môžete v niekoľkých krokoch ľahko vyplniť. Ak ale nábytok, dekorácie a zdroje svetla nezvolíte s rozvahou, môžete si domácnosť zbytočne zapratať nepotrebnými predmetmi. V dnešnom článku vám preto poradíme, ako sa pri dekorovaní novej domácnosti vyhnúť častým chybám.

 

 

1. Rozlúčte sa s nepotrebnými predmetmi

Rozlúčte sa s nepotrebnými predmetmi pri dekorovani Dekorovanie

Dekorovanie novej domácnosti je ako maľovať na čisté plátno. Aby ste boli s výsledkom dlhodobo spokojní, mali by ste začať s triedením predmetov, ktoré vám zostali z predošlej domácnosti. Využiť na to môžete napríklad metódu KonMari, ktorá prinesie poriadok nielen do vašej domácnosti, ale aj života.

2. Zvoľte tematiku dekorácií

Nie každá ozdoba je v domácnosti univerzálna. Niektoré dekorácie sú vhodné skôr pre vintage štýl, iné zase využijete v domácnosti, ktorá sa bude niesť v duchu minimalizmu. Výnimkou sú rôzne rámované predmety, ktoré pre vás majú významnú hodnotu – so správnym rámom dodajú osobitý charakter akokoľvek ladenej domácnosti.

S rámovaním aj výberom umeleckých diel vám radi pomôžu odborníci z Galéria AVE.
Zistiť viac

3. Nezabudnite na dostatok svetla – dekorovanie

Nezabudnite na dostatok svetla Dekorovanie

Osvetlenie je kľúčovým nástrojom na zvýraznenie konkrétnych bodov v miestnostiach. Ak chcete, aby dominantné dekorácie skutočné vynikli, umiestnite ich na svetelné strany miestností alebo zvážte montáž umelého osvetlenia do ich okolia. So správnym dávkovaním svetla v domácnosti vám môžu pomôcť aj zrkadlá.

4. Dekorujte domácnosť vlastnoručne

Zabudnite na gýčové dekorácie, ktoré nájdete v každom druhom obchode. Zmyslom moderného umenia je vyjadrenie svojho vlastného charakteru. Ak sa rozhodnete pre vlastnoručne namaľovaný obraz vo vkusnom ráme, vašu obývačku alebo spálňu bude zaručene dekorovať svetový unikát. Pestré obrazy s rôznymi farbami, textúrami či motívmi sú vynikajúcim doplnkom štýlov ako glam, modern farmhouse alebo boho.

Dekorujte domácnosť vlastnoručne Dekorovanie

Výber dekorácií a nábytku do novostavby začnite triedením staršieho vybavenia. Postupne si premyslite, v akom štýle sa má niesť nový priestor a začnite vyberať základné kúsky pre dekorovanie. Nebojte sa vytvoriť umelecké diela vlastnoručne a nezabudnite ich na záver decentne orámovať. Všetko pre rámovanie nájdete v Galéria AVE.

Zdroj foto: Shutterstock, Unsplash
Text: Redakcia

Galeria AVE logo

>> Zaujímavé bytove doplnky
nájdete TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre