Dosky pod umývadlo od českého výrobcu Sapho, to často rozhoduje o celkovom štýle kúpeľne

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanitaStavbaTZB

Dosky pod umývadlo od českého výrobcu Sapho, to často rozhoduje o celkovom štýle kúpeľne

Dosky pod umyvadlo, SAPHO1, Avice

Romantické články v ženských magazínoch „ospievajú“ súdobé trendy kúpeľní, ako si zaprajete. Umývadlo často rozhoduje o celkovom štýle kúpeľne. Pre toho kto sa na ich výstavbu troška pripraví niesú problémom ani umývadlá na „doske“. Na trhu je obrovská ponuka dizajnových umývadiel. Okrem zaujímavého a originálneho vzhľadu získavate aj odkladací priestor, ktorý bude zárukou maximálneho pohodlia pri každodennom používaní.

Dosky pod umývadlo v moderných dekoroch dreva AVICE

Kúpeľňový nábytok musí byť navrhnutý tak, aby bez problémov odolával rozdielom teplôt, vlhkosti a vzdušným parám.

Dosky pod umyvadlo, SAPHO1, Avice

Podkladová doska je prakticky oddelená od umývacieho priestoru a vytvára tak priestor pre nevyhnutnosti okolo umývadla. Jej využitie môžete rozšíriť inštaláciou držiakov osušiek po ľavej alebo pravej strane. Doplnkové zásuvky rozširujú využiteľnosť tohto konceptu a možno ich ľubovoľne inštalovať pod zvolenú dosku. Dosky pod umývadlá sú teda nábytkom, ktorý vnesie do vašej kúpeľne poriadok.

Zaujímavé: Rúrami a káblami nás nezaskočia, kúpeľňa a WC je nenahraditeľná súčasť bývania

Dosky pod umývadlo AVICE sú k dispozícii v rozsahu šírok od 60 do 250 cm. Hrúbka do 50 mm pôsobí dostatočne masívne, ale zároveň doska zostáva prijateľne ľahká pre jednoduchú montáž na akúkoľvek stenu. Povrch je tvorený vysokotlakovým laminátom, ktorý je odolný vode i poškrabaniu. Spodná hrana je opatrená odkvapkávacou silikónovou hranou, ktorá zamedzí zatekaniu vody pod dosku.

Dosky pod umyvadlo, SAPHO1, Avice

AVICE dosky možno upevniť na stenu pomocou dizajnových konzol, ktoré zároveň slúžia ako praktický držiak uterákov. Doplnkové zásuvky rozširujú využiteľnosť tohto konceptu a možno ich ľubovoľne inštalovať pod zvolenú dosku. Na prianie je možné vyrobiť akúkoľvek šírku dosky, u všetkých dosiek dlhších ako 1m sa však odporúča inštalovať každých 70 cm skrytú podpernú konzolu pre lepšie rozloženie hmotnosti. Štandardne sa ponúka v odtieňoch duba, tmavého cédru a rustikálneho orecha.

Dosky pod umývadlo z technického mramoru OLIVER

Dosky pod umyvadlo, SAPHO7, Oliver

Dosky OLIVER sú vyrábané z technického mramoru MRAMOTEC s hrúbkou 20 mm a sú dostupné v šiestich farebných dekoroch do šírky až 250 cm. Dosky možno upevniť pomocou závesných konzol či podoprieť chrómovou nohou. Otvory pre odpad umývadla a stojankovú vodovodnú batériu možno vyvŕtať pred montážou dosky korunkovým vrtákom. Na želanie je možné otvory pripraviť už vo výrobe podľa dodaného výkresu.

Dosky pod umyvadlo, SAPHO7, Oliver

MRAMOTEC pochádza z dielne českého kúpeľňového špecialistu SAPHO, vzniká v jednom z jeho výrobných závodov v obci Zdiby u Prahy. Výroba je tu síce primárne zameraná na kuchynské linky, ale prebieha tu súčasne aj výroba kúpeľňového nábytku, ktorý výrobca SAPHO ponúka.

Na zákazku vyrábané dosky TAILOR a KIRA

TAILOR sú dosky lepené a leštené z materiálu Rockstone s hrúbkou 13 mm. Rockstone je masívny homogénny materiál vyrobený z prírodných minerálov a čistého akrylového polyméru, ktorý je odolný vode. Preto sú vhodné do vlhkého prostredia kúpeľní ako nosné dosky pod umývadlá, odkladacie poličky apod. Vybrať si možno až z ôsmich farebných dekorov a taktiež možno zhotoviť ľubovoľný rozmer až do 250 cm.

Dosky pod umyvadlo, SAPHO9, Tailor

Dosky pod umyvadlo, SAPHO4, Kira

Dosky pod umyvadlo, SAPHO4, Kira

Dosky KIRA sú na zákazku vyrábané z keramických dosiek TECHLAM s hrúbkou 5 mm a podlepené MDF doskou s hrúbkou 18 mm. Rovnako ako u dosky TAILOR možno otvory pre odpad umývadla a stojankovú vodovodnú batériu vyvŕtať pred montážou dosky korunkovým vrtákom. Samotný keramický materiál zaručuje takmer nulovú nasiakavosť kvapalín. Umývadlo sa na dosku inštaluje pomocou sanitárneho silikónu alebo iného vhodného vode odolného lepidla. Keramický materiál je odolný proti oteru a je rezistentný voči chemickým prostriedkom.Viac  informácií na

www.sapho-kupelne.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné kúpeľňové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre