Vyrob si vlastnoručne doma lopatky na pizzu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérUrob si sám

Vyrob si vlastnoručne doma lopatky na pizzu

Vyrob si vlastnoručne doma lopatky na pizzu

Pizza je obľúbené jedlo nejedného z nás. Najlepšie však chutí tá pripravená doma. Dnešná moderná doba ponúka veľké množstvo kuchynských pomocníkov, ktorý nám môžu uľahčiť prácu v kuchyni. Jedným z nich je aj pec na pizzu. Ak chceme pizzu do tejto piecky dať a aj ju vybrať, potrebujeme na to nejaký nástroj. Práve preto sme sa rozhodli vyrobiť lopatky na pizzu, ktoré kopírujú jej tvar a ľahko sa s nimi manipuluje. Tak poďme na to!

Funkčnosť lopatiek na pizzu

Jednoduchá manipulácia s lopatkami na pizzu

Ľahko sa podoberie pizza

1. Výber materiálu

Na výrobu lopatiek na pizzu sme použili preglejku hrúbky 0,5 cm. Preglejka je pevnejšia ako masívne drevo a najmä odolnejšia. Keďže lopatky nie sú veľmi hrubé, mohlo by sa stať, že sa nám pri manipulácii zlomia. Samozrejme za predpokladu, že budú vyrobené z masívu. Navyše ak nemáme potrebnú šírku dreva, museli by sme ho zlepiť a to by nebolo prijateľné, pretože lopatky prichádzajú do styku s jedlom.

 

2. Návrh a vyrezávanie lopatky na pizzu

Na preglejku si nakreslíme, prípadne obkreslíme tvar lopatky, aký potrebujeme. My sme kopírovali tvar pizze s priemerom 30 cm. Takýto priemer majú aj lopatky. Lopatky vyrežeme priamočiarou pílou.

Výber materiálu na lopatky

Návrh a vyrezávanie lopatiek na pizzu

3. Posledné úpravy lopatky na pizzu

Lopatky následne zaoblíme pásovou brúskou. Čelo varešky šikmo zabrúsime, aby sme mohli podberať pizzu. Úplne na záver použijeme brúsnu hubku, ktorou prejdeme celý povrch lopatky ešte raz, aby sme dosiahli hladký povrch. Natrieme kuchynským olejom.

Foto: autor
Redakcia

>> Viac zaujímavých kuchynských
pomôcok nájdete TU alebo nižšie <<

 

Komentáre