Na čo si dať pozor pri kúpe (veľkého nafukovacieho) bazéna

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


BazényExteriérZáhrada

Na čo si dať pozor pri kúpe (veľkého nafukovacieho) bazéna

Na čo si dať pozor pri kúpe (veľkého nafukovacieho) bazéna, nafukovaci bazen, leto, kupanie

Leto sa síce hlási o slovo trošku neskôr než inokedy, no každým dňom ho cítime čím ďalej tým viac. K letu a slnku neodmysliteľne patrí aj kúpanie. Ak práve rozmýšľate nad kúpou bazéna, máme pre Vás niekoľko rád a tipov na čo si dať pozor.

1. Kvalita

Rozhoduje všade a vo všetkom. Ak si chcete zaobstarať bazén, ktorý vydrží dlho, poobzerajte sa po tom drahšom. Kvalitné nafukovacie bazény majú dno a steny vyrobené z 3 vrstiev PVC (polyesterová podkladová tkanina so silným, obojstranne laminovaným PVC). Konštrukcia bazéna je pozinkovaná (ošetrená proti korózii) a nastriekaná práškovou farbou, ktorá je odolnejšia a len tak ľahko sa nepoškriabe. Bazén kupujte v špecializovaných predajniach, nie na internete. Jednoduchšie sa Vám bude postupovať pri prípadnej reklamácii. Ak si nie ste istí, nechajte si poradiť priamo v obchode alebo ak máte trocha času, prečítajte si recenzie ľudí, ktorí si bazén zakúpili. Zistíte tak, či ide o dobrú voľbu.

Neprehliadnite:
Čo by mal mať nafukovací bazén pre deti a ako ho správne vybrať?

2. Veľkosť

Dôležité je koľko miesta máte, prípadne koľko miesta chcete na bazén vyčleniť. Nezabudnite si však urobiť dobrú prípravu. Odporúčame si miesto, kde bude bazén situovaný, vybetónovať do tvaru bazéna (tie nafukovacie sú zväčša okrúhle). Podklad pre bazén môžete vytvoriť aj zo zámkovej dlažby, prípadne podlahovej (terasovej) dosky. Tá je odolnejšia a vyrobená z PVC v rôznych farbách a dekoroch. Bazén bude mať stabilný a rovný podklad. Zabezpečí sa tým jeho dlhšia životnosť.

3. Filtrácia

Je dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou každého bazéna. Dobré a kvalitné bazény využívajú kartušovú filtráciu. Tá zachytí nečistoty, dôkladne filtruje a zabezpečuje prítok čistej vody do bazéna. Filtrácia býva súčasťou balenia. Pri kúpe si to, pre istotu, skontrolujte.

Bazén umiestnite na slnečné miesto, tam kde nie je žiadna vegetácia. Zabudnúť by ste nemali ani na pravidelné čistenie a dezinfikovanie. Pri nafukovacích bazénoch si nezabudnite kúpiť aj pumpu, tá nie je súčasťou balenia.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Bazény za dobrú cenu
TU alebo nižšie <<

 

Komentáre