Guitar hotel na Floride v tvare gitary

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ArchitektúraStavbaVideo

Guitar hotel na Floride v tvare gitary

Guitar hotel na Floride v tvare gitary

Guitar hotel je ikonická stavba, ktorá sa týči nad kasínom Seminole Hard Rock Hotel & Casino v Hollywoode na Floride. Tento hotel má tvar dvoch spätých gitár, ktoré majú výšku 137 metrov a sú osvetlené farebnými LED svetlami. 35 poschodový hotel je najvyššou stavbou na Floride južne od Orlanda, ktorý postavila spoločnosť Suffolk Construction v spolupráci s Baker Concrete Construction a Liberty Conshor. Výstavba trvala dva roka a bola dokončená v októbri 2019 a stála viac ako 1,5 miliardy dolárov.

 

 

Cieľom bolo vytvoriť jedinečný zážitok pre návštevníkov, ktorí hľadajú zábavu, relax a adrenalín. Hotel je navrhnutý tak, aby pripomínal gitary Gibson Les Paul a Fender Stratocaster, ktoré sú symbolmi rockovej histórie. Každý večer sa na fasáde hotela premieta svetelná show, ktorá je synchronizovaná s hudbou a šiestimi silnými lúčmi svetla, ktoré sa tiahnu do neba 6,4 kilometra. Hotel je postavený z betónu, ocele a skla. Na rozšírenie hotela sa spotrebovalo viac ako 80 000m³ liateho betónu. Na fasáde hotela je nainštalovaných viac ako 16 000 LED svetiel, ktoré vytvárajú farebné efekty a animácie.

Guitar Hotel

Zaujímavosti:

 • Hotel má najväčšiu zbierku rockovej pamiatok na svete, vrátane gitár, oblečenia a listov slávnych hudobníkov.
 • Hotel má najväčší kaskádový bazén na svete, ktorý má rozlohu 54 600m² a obsahuje piesočnú pláž, vodopády, šmýkačky. Súčasťou bazénu je lagúna s morskými pannami a akrobatmi. Rozsiahla nehnuteľnosť zahŕňa aj umelé jazero vhodné pre rodiny s vodnými bicyklami.
 • Hotel má najväčšie kasíno na Floride, ktoré ponúka viac ako 3 000 hracích automatov, 200 stolových hier a 45-pokerovú miestnosť.
 • Navyše, so 14 reštauráciami na mieste si hostia určite nájdu niečo, čo vyhovuje ich vkusu, či už vyhrali alebo prehrali.
 • Cena za noc v hoteli sa líši podľa typu izby, sezóny a dostupnosti. Podľa stránky Booking.com sa pohybuje od 300 do 1 500 dolárov za noc.
 • Každá izba je vybavená interaktívnym televízorom s prístupom k internetu, káblovej televízii a hudobným kanálom. Tiež je na izbách Bluetooth reproduktor s možnosťou prehrávať vlastnú hudbu z mobilného zariadenia.
 • Hostia si môžu vypožičať gitary Fender alebo slúchadlá Beats na izbu a užiť si vlastnú rockovú párty. Tieto zariadenia sú súčasťou programu The Sound of Your Stay, ktorý ponúka aj ďalšie hudobné služby, ako napríklad lekcie hry na gitare alebo vytváranie vlastných playlistov.

Hotel ponúka vo svojich 638 luxusných izieb a apartmánov, ktoré sú zariadené v rockovom štýle a majú výhľad na panorámu južnej Floridy. Hostia si môžu užiť vonkajšiu lagúnu s plážou a bazénom, fitnescentrum, reštauráciu a nočný klub. Hotel je tiež známy svojou hudobnou a pamätnou zbierkou, ktorá obsahuje viac ako 20 000 kusov originálnych artefaktov od slávnych rockových hviezd.

Guitar hotel je nielen architektonický zázrak, ale aj miesto, kde sa stretáva história a budúcnosť rockovej hudby. Hostia si môžu prezrieť vzácne predmety, ako napríklad gitary Elvise Presleyho, Beatles alebo Rolling Stones, oblečenie Madonny alebo Lady Gaga, alebo dokonca originálny list Johna Lennona s textom piesne Imagine. Okrem toho si môžu vypožičať gitary Fender alebo slúchadlá Beats na izbu a užiť si vlastnú rockovú párty. Hotel tiež organizuje koncerty a podujatia s účasťou známych umelcov a kapiel.

Guitar hotel je teda ideálnym miestom pre všetkých milovníkov rockovej hudby a zábavy. Tento hotel ponúka nielen luxusné ubytovanie a služby, ale aj nezabudnuteľný zážitok plný hudby, histórie a atmosféry. Ak chcete zažiť pocit byť rockovou hviezdou, neváhajte navštíviť toto krásne miesto.

Galéria

Zdroj foto: Shutterstock, seminolehardrockhollywood.com
Redakcia

>> Dokonalý luxusný nábytok do domu
TU alebo aj nižšie <<

 

 

Komentáre (2)

 1. Jeej to vyzerá naozaj krásen.
  Vôbec som netušila, že niečo také existuje. Hotové umelecké dielo.
  Musí to byť zážitok byť tam ubytovaný.

 2. Krásny hotel.
  Chcela by som byť v niečom takom extravagantnom ubytovaná.
  Musí to byť zážitok. 🥰
  Na stránke stavajsnami.sk sa vždy dočítam niečo nové a zaujímavé.
  Dakujem.🙏

Komentáre