Tipy pre harmonický spánok: Čo nepatrí do spálne a detskej izby?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérIzbySpálne

Tipy pre harmonický spánok: Čo nepatrí do spálne a detskej izby?

Tipy pre harmonický spánok čo nepatrí do spálne a detskej izby

Vedeli ste, že spánkom strávime takmer tretinu celého života? Aj to je jedným z dôvodov, prečo je dôležité vytvoriť si pre harmonický spánok prostredie. Zariaďte spálňu aj detskú izbu tak, aby sa v nich spalo naozaj dokonalo. Ponorte sa do pokojného spánku a doprajte si príjemný oddych vďaka našim tipom. 

Pozor na zrkadlá aj nesprávne zvolené farby

S elektronikou preč!

O tom, že počítač či televízor nepatria do miestnosti, v ktorej sa spí, ste už iste počuli. Ich prítomnosť negatívne ovplyvňuje kvalitu vášho spánku a zároveň narúša harmóniu priestoru.

Elektromagnetické vlny vychádzajúce z prístrojov škodia vášmu spánku, a preto by ste všetky nepotrebné zariadenia mali umiestniť mimo spálňu či detskú izbu.

Počítač aj telefón môžete odložiť do pracovne alebo na chodbu. Ak využívate budík v mobile, zadovážte si klasický spoľahlivý budík.

Pozor na zrkadlá aj nesprávne zvolené farby

Mnohí dizajnoví odborníci sa zhodujú, že do spálne ani detskej izby nepatria odhalené zrkadlá. Feng šuej tvrdí, že prítomnosť zrkadiel v miestnosti, kde spíme, narúša náš spánok a dokonca aj vzťahy.

Náš TIP:
Do miestnosti, v ktorej sa spí, nepatrí ani pracovný stôl. Myšlienky na povinnosti nechajte pred dverami a v spálni iba relaxujte.

Podľa tejto filozofie sú zrkadlá zodpovedné za vnášanie negatívnych energií do nášho intímneho priestoru.

Ak musíte mať v spálni zrkadlo, umiestnite ho tak, aby ste naň nevideli z postele – na vnútorné dvere skrine či do rohu miestnosti.

S elektronikou prec

Problematické sú aj určité farby. V spálni aj v detskej izbe by ste sa mali  vyhnúť príliš živým ale aj tmavým farbám. Žiarivé farby môžu pôsobiť rušivo, tmavé naopak ponuro až depresívne.

Farby by mali byť neutrálne, jemné a predovšetkým upokojujúce. Vďaka správne zvoleným farbám bude váš spánok kvalitnejší a príjemnejší.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodný nábytok do spálne
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    my napríklad vôbec nemávame v spálni počítač, taktiež tam nejeme a vlastne vôbec si tam ” nenosím vonkajší svet”
    A je to potom fakt oáza pokoja

Komentáre