Opláštenie zo sendvičových panelov – realizácia projektu Elba

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaStrechaZakladanie staviebZvislé konštrukcie

Opláštenie zo sendvičových panelov – realizácia projektu Elba

Opláštenie zo sendvičových panelov Elba


Predmetom podnikania spoločnosti JUNIK S&J s.r.o. je dodávka a montáž strešných a obvodových plášťov priemyselných, skladových, komerčných a športových objektov na kľúč. V tomto článku Vám priblížime autenticky popísaný priebeh realizácie projektu Elba – neštandardné zastrešenie (opláštenie) projektu novou fasádou.

Dopyt na zastrešenie projektu novou fasádou, ktorý by sme definovali ako neštandardný, nakoľko objekt už existoval a cieľom bolo dodať materiál a namontovať ho na existujúce steny, sme obdržali v roku 2021.

Difúzna fólia Elba

Celá realizácia bola naplánovaná na dve etapy

Prvá, ktorá prebiehala v roku 2021, predstavovala vyhotovenie prevetrávanej fasády. Náročnosť tejto zákazke pridal fakt, že hoci sme disponovali projektom od daného objektu, bolo potrebné si dôkladne prejsť jeho skutočný stav a zistiť prípadné nezrovnalosti s projektom.
Po dôkladnej analýze a odsúhlasení cenovej ponuky a všetkých obchodných podmienok sme si zadefinovali timeline projektu – určili sme si čas na prípravu, objednali materiál, zazmluvnili tím pracovníkov a vrhli sa do práce.

 

 

Po dokončení prvej etapy sme sa pustili do druhej časti projektu, na ktorej ešte stále pracujeme. Keďže bola konštrukcia objektu stará a nerovná, prvý krok realizácie predstavovala montáž takzvaných Z profilov, ktoré sa kotvia do fasády podľa statického výpočtu, ktorý zabezpečujeme. Ďalej prišlo na rad aplikovanie minerálnej vaty, kotvenej na starú fasádu fasádnymi terčami, po ktorých sme namontovali zrovnávacie L profily. Tie dokážeme za pomoci lasera vyrovnať na Z profiloch s odchýlkou 0,5 cm na celej budove. Rovnako aj typ L profilu a jeho kotvenie vychádza zo statického posudku. Takýmto postupom dostáva nová fasáda (opláštenie) svoju rovinu či už vertikálne alebo horizontálne.

Prevetrávaná fasáda Elba

V tomto bode prichádza na rad montáž difúznej fólie, ktorá odvádza vodu z fasády a rovnako tak jej zabraňuje do fasády presiaknuť. Následne sa nalepí na nos L profilu PE páska, ktorá rozdeľuje styk dvoch kovových prvkov (L profil a trapézový plech). Potom za pomoci kladačského plánu na vyrovnanú fasádu namontujeme trapézový plech, ktorý je veľmi podobný Lego návodu. Tento plán si zhotovujeme v procese prípravy pred samotnou zákazkou my sami, na základe čoho vieme presne objednať trapézový plech u nášho dodávateľa.

Na už novú fasádu sa vo finalizácii montujú typové klampiarske prvky, ktoré sa presne zameriavajú na stavbe. Takýmto spôsobom dokážeme vytvoriť úplne nový typ fasády (opláštenie) na starú budovu. Fasáda, ktorú finalizujeme sa môže pýšiť tým, že je staticky stabilná a vodeodolná a svojmu budúcemu majiteľovi prinesie v užívaní mnoho benefitov.

Nový typ fasády Elba

Pokiaľ máte viac otázok k benefitom sendvičových panelov alebo máte záujem o realizáciu projektu či rekonštrukciu existujúceho objektu za účelom zníženia prevádzkových nákladov, neváhajte sa na nás obrátiť. Ponúkame aj odborné poradenstvo, pričom požiadavky zákazníka sú u nás stále na prvom mieste. Pri montáži objektov garantujeme nielen kvalitu, ale aj dodržanie vopred stanoveného časového harmonogramu.

Ak máte záujem spolupracovať s dlhoročnými odborníkmi v oblasti stavebníctva alebo o nás chcete získať viac informácií, kliknite na webovú stránku www.juniksj.sk

Foto: Juniksj
Text: Juniksj

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre