Zdravotne nezávadný nábytok, ktorý má antibakteriálne vlastnosti? Prečo nie!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneKuchynský nábytokNábytokSpálne

Zdravotne nezávadný nábytok, ktorý má antibakteriálne vlastnosti? Prečo nie!

Zdravotne nezávadný nábytok, ktorý má antibakteriálne vlastnosti

Antibakteriálne, nano aj bez odtlačkov prstov… To sú v skratke vlastnosti súčasných moderných materiálov, ktoré vďaka svojim vlastnostiam ľahko odolávajú baktériám aj odtlačkom prstov, a sú tak vhodné na použitie v miestach, kde je hygiena dôležitá, ako sú kuchyne, kúpeľne, detské izby, spálňa, ale dokonca aj lekárske ordinácie… A čo viac? Antibakteriálne vlastnosti u nich idú ruka v ruke s dizajnom!

S prímesou striebra

Ako zo súčasných interiérových povrchov vyberať tie, ktoré sú zdravotne nezávadné, hravo si poradia s baktériami a navyše sa ľahko upratujú? Riešenie ponúka napríklad akrylátové dvierka T.acrylic v špeciálnej variante s antibakteriálnou úpravou. „Povrch dvierok T.acrylic je možné objednať s antibakteriálnou úpravou, ktorá zahŕňa prímes častíc strieborných iónov. Vďaka nim pri čistení povrchu vlhkou handričkou ióny neviditeľne reagujú, a tým eliminujú až 99,84% baktérií Zlatého stafylokoka – jednej z najčastejších zdraviu nebezpečných baktérií na svete.

T acrylic laguna mat T classic folia dub stirling Trachea, S prímesou striebra

Dvierka sa však vyznačujú praktickými vlastnosťami aj v klasickom prevedení. Nielen, že sú k dispozícii v širokej škále farebných prevedení v lesku aj mate, ale zároveň na mat nelepia odtlačky prstov. Oproti tomu na lesklom povrchu sú drobné poškodenia ľahko opraviteľné pomocou brúsnej sady,“ uvádza Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia Trachea, tradičného výrobcu nábytkových dvierok a panelov. Dvierka T.acrylic sú tiež netoxické a zdravotne nezávadné pre styk s potravinami. To všetko sú pádne dôvody, prečo je tento akrylát bez problémov vhodný na použitie nielen v domácnosti, ale aj v potravinárskych, zdravotníckych a školských zariadeniach.

Nano? Áno!

Hygienický povrch, vysoká mechanická odolnosť aj hebký hlboký mat… To je nanolaminát SOFTIXX, ktorého povrch využíva silu šikovných nanočastíc! Navyše u neho oceníte nielen extrémnu praktickosť, ale aj dizajnový vzhľad. „Vďaka unikátnej technológii výroby využívajúcej tvrdenie akrylových živíc elektrónovým lúčom so SOFTIXX vyznačuje homogénnym povrchom s nanočasticami,“ hovorí Martin Dusík z Trachey a pokračuje:

SOFTIXX biely mat obklad T acrylic biely mat laguna mat Trachea, nanočastice

„Tieto nanočastice dodávajú povrchu nielen jeden z najhlbších matov na trhu, možnosť opravy drobného poškodenia, ale aj zlepšené antibakteriálne vlastnosti a odolnosť proti plesniam. Vďaka tomu je povrch vhodný na priamy užívateľský kontakt napríklad s potrebami dennej hygieny, potravinami či hračkami, a môžete ho tak využiť v kúpeľni, kuchyni či detskej izbe.“

Antibakteriálny mat

Ďalší variant, ako si na nábytku dopriať atraktívny povrch s výnimočnými vlastnosťami, predstavujú lakované laminované dvierka T.effect, na ktorých povrchu sa nedržia žiadne baktérie. „Alfou a omegou nábytkových dvierok T.effect je špeciálne termosetické vytvrdenie laminovaného povrchu, ktorého čelná strana je prekrytá akrylátovým UV lakom. Vďaka tomu T.effect znemožňuje množenie baktérií a iných choroboplodných zárodkov vo vnútorných vrstvách nábytku.

Antibakteriálny mat, T effect kuchyna seda biela Trachea

Mikroorganizmy tak zostávajú iba na povrchu dvierok, kde nevydržia ani jediný deň, čo preukázal aj nemecký nezávislý skúšobný inštitút,“ opisuje Martin Dusík z Trachey. Výhodou dvierok je navyše minimalistické poňatie v trendy hlbokom mate, ľahká údržba, anti touch úprava a vďaka prekrytiu ich povrchu UV lakom aj farebná stálosť.

TIP: Hygienický obklad so skleneným prachom

Hygienické môžu byť nielen nábytkové plochy, ale aj steny. Zvlášť, ak ste fanúšikmi skla! „Materiál VETRIXX je vysokopevnostný akrylát, ktorého vrchná transparentná vrstva je zmiešaná so skleneným prachom, a tak je povrch VETRIXXu od skutočného skla na nerozoznanie! Jeho dizajn potom navyše podčiarkuje ideálne rovná plocha a charakteristické elegantné fazety pri hrán obkladu či dvierok,“ uvádza Martin Dusík z Trachey a pokračuje: „Tiež pri VETRIXX platí, rovnako ako pri skle, že je odolný voči baktériám, neprenáša patogény, a je tak vhodný pre kontakt s potravinami.

VETRIXX kralovska seda leskla spalna Trachea, Hygienický obklad so skleneným prachom

Veľkou výhodou navyše je, že na rozdiel od svojho skleneného predobrazu VETRIXX umožňuje dodatočné úpravy ako je vŕtanie, rezanie či frézovanie, kde je hygiena dôležitá ako kuchyňa, kúpeľne, spálne a ďalšie… Už viete, ako si poradiť s baktériami na nábytku? O hygienicky inertné povrchy nie je núdza a stačí iba vybrať.

TRACHEA Logo

Viac na www.trachea-dvierka.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre