Veľká chladnička ponúka veľké možnosti

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneSpotrebiče

Veľká chladnička ponúka veľké možnosti

Veľká chladnička ponúka veľké možnosti Samsung RS8000

Naše nároky na objem chladničiek či mrazničiek sa každým rokom zväčšujú, ale zároveň chceme, aby nezaberali príliš veľa priestoru. Riešením je tzv. americká alebo Side-by-Side chladnička, ktorá rozdeľuje chladiaci a mraziaci priestor na dve veľké časti.

Časy, keď sa členovia domácnosti tiesnili so svojimi potravinami v jednej malej chladničke s integrovanou mrazničkou, sú nenávratne preč. Dnes sa už snažíme zásobiť na niekoľko dní vopred a nakupovať akciové potraviny. Z toho vyplýva potreba väčšieho priestoru na chladenie a mrazenie. Preto sú vhodným riešením chladničky s mrazničkou, ktoré sú umiestnené vedľa seba. Celkový objem pri týchto spotrebičoch je 500 až 600 litrov. Jednou z alternatív je napríklad chladnička Samsung série RS8000.

Veľká chladnička ponúka veľké možnosti Samsung RS8000

Veľká kapacita

Výhodou tejto chladničky je patentovaná technológia SpaceMax, ktorá pri štandardných rozmeroch, aké majú americké chladničky, poskytne o 100 litrov vnútorného priestoru viac. Je to vďaka premyslenej izolácii, ktorá je tenšia, ale rovnako účinná ako pri iných modeloch. Napríklad model Samsung  RS67N8211B1/EF tak dosahuje celkovú vnútornú kapacitu až 609 litrov. A to už stojí za zváženie.

Pozrite si: Čo má mať „vaša“ kuchyňa, štyri základné časti

Aby sa chuť, čerstvosť aj textúra vašich potravín udržala dlhšiu dobu, je potrebné udržiavať aj stálu teplotu bez výraznejších kolísaní. Oddelené chladiace systémy dokážu zaistiť správnu teplotu v každej časti chladničky a v kombinácii s pokročilou izolá­ciou sa týmto výkyvom zabraňuje. K detekcii a úpra­ve správnej teploty pomáha tiež technológia digitálneho invertora, ktorý reguluje otáčky kompresora v niekoľkých stupňoch.

Prvoradá čerstvosť

Aby potraviny vydržali čo najdlhšie, a týka sa to aj zeleniny, je potrebná určitá vlhkosť, aby sa udržali dlhšie čerstvé. Naopak, mraznička potrebuje suchší vzduch. Preto je táto chladnička vybavená technológiou Twin Cooling Plus, ktorá optimalizuje úroveň teploty a vlhkosti vo vnútri chladničky a mrazničky pomocou oddelených chladiacich systémov. Vďaka tomu sa zabraňuje aj miešaniu rôznych vôní a chutí, čo je praktické, najmä pri aromatickejších potravinách.

Veľká chladnička ponúka veľké možnosti Samsung RS8000

Praktický dizajn, ktorý neomrzí

Chladničky RS8000 majú nádherné ploché dvere, ktoré odzrkadľujú úroveň moderného štýlu. Zároveň tak nezasahujú do priestoru a nenarúšajú čistý vzhľad. Súčasťou vybraných modelov je aj dávkovač vody a ľadu, integrovaný do ľavých dverí, ktorý je rovnako poňatý minimalisticky a zachováva celkový vzhľad chladničky. Ďalšie ovládacie prvky sú ukryté vo vnútri, ale stále sú jednoducho dostupné.

Budúcnosť je v prepojenosti

Ak vás oslovil koncept americkej chladničky, máme pre vás ešte jeden tip. Je ním model Samsung Family Hub, ktorý sa stáva komunikačným centrom domácnosti. K benefitom, ktoré sú uvedené vyššie, ešte pridáva Smart Hub s dotykovou obrazovkou. Cez ňu môžete ovládať všetky ďalšie pripojené spotrebiče, ako sú práčka, televízor, vysávač, či komunikovať so svojimi blízkymi, vytvárať si nákupné zoznamy alebo sa len jednoducho do chladničky pozrieť bez toho, aby ste ju museli otvoriť. Pohľad do jej vnútra zabezpečujú dve kamery umiestnené vo vnútri chladničky.

www.samsung.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Spomínané chladničky za dobrú
cenu nájdete TU alebo aj nižšie <<

 

 

Komentáre