Ako správne aplikovať silikón v sprchovom kúte

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Kúpelne a sanitaUrob si sámVideo

Ako správne aplikovať silikón v sprchovom kúte

Ako správne aplikovať silikón v sprchovom kúte

V predchádzajúcom článku sme si popísali s akými nástrahami sme sa stretli pri výmene dlažby v sprchovom kúte a v tomto si povieme ako sme postupovali ďalej a ako správne aplikovať silikón v sprchovom kúte.

 

 

Ešte predtým ako začnem popisovať následný postup silikónovania sa musím priznať, že v deň ako vytvrdla škárovacia hmota, nás zvedavosť prinútila vyskúšať podlahu v sprche bez silikónu. Boli sme takí zvedaví, či nám „neušla“ dlaždica ako v minulosti.  Síce sme boli opatrní pri lepení a premeriavali sme sklon viac krát, ale zároveň sme boli aj znechutení z toho, koľko roboty sme si narobili medzi sviatkami. Po prvom sprchovaní sa, nebolo väčšej radosti doma. Všetko bolo v poriadku. Voda odtekala ako má a pri okrajoch sprchovacieho kútu sa voda neobjavovala takmer vôbec.

Prichytenie tesnenia páskou pred osadením skla
Prichytenie tesnenia páskou pred osadením skla.

1. Osadenie pevnej sklenenej zásteny sprchy bol najdôležitejším krokom pri skladaní kútu. Tu sme si dávali pozor aby v hliníkovej lištách ani na spodku skla nezostal starý silikón na ktorom by mohla ostať stará pleseň. Do líšt som nastriekala prípravky proti plesni a starou zubnou kefkou ich očistila. Tesnenia som dôkladne vyčistila a osušila. Ako vidieť na fotke pleseň zišla ale zažltnuté tesnenie ostalo. Tesniace gumy som si prichytila krycou páskou aby ako tak držali a nevlnili sa pri osádzaní skla.

Zažltnuté tesnenie skla aplikovať silikón
Zažltnuté tesnenie skla

2. Pod miestom kde mala stáť sklenená zástena som škrabkou dočistila dlažbu a odmastila ju Nevedela som sa zbaviť filmu zo starého silikónu ani po použití žiletky, ktorou som sa to snažila dočistiť. Tu som si znovu povedala, mali sme kúpiť odstraňovač silikónu a nie sa takto trápiť.

Sanitárny silikón stop plesni aplikovať silikón

3. Po osadení sklenenej zásteny sme rozmýšľali, aký silikón by bol najvhodnejší a vydržal čo najdlhšie bez plesne. Podľa recenzií na webe sme sa rozhodli pre silikón od spoločnosti Ceys s 5x vyššou odolnosťou proti plesni. Obsahuje technológiu TLC, ktorá bráni usadzovaniu plesne a nečistôt na silikóne a vyschne do 30 minút.

Nalepila sa maskovacia páska na okraje aplikovať silikón

4. Nalepila sa maskovacia páska na okraje skla, aby bola viditeľná škára kde bolo potrebné aplikovať silikón.

5. Tuba sa vložila do pištole a aplikačná rúrka sa nadrezala do šikma pre jednoduchšie nanášanie silikónu do škár a môžme teraz aplikovať silikón.

Silikon je z vnutornej strany a skarovacia hmota z vonkajsej aplikovať silikón
Silikón je z vnútornej strany a škárovacia hmota z vonkajšej.

6. Rovnomerne sa v jednom smere naniesol silikón pozdĺž vnútornej strany skla a z vnútornej strany prechodovej lišty. Z vonkajšej strany skla sa použil znovu silikón a pri prechodovej lište škárovacia hmota.

Aplikovaný transparentný silikón
Aplikovaný transparentný silikón

7. Po aplikácií sa odstránil prebytočný silikón mokrým prstom od saponátového roztoku. Netreba moc tlačiť prstom aby ste náhodou nevytlačili silikón z dutiny.

8. Odskúšanie tesnenia či všetko dobre tesní a odteká ako má prebehlo v poriadku. Viď krátka ukážka.

Veríme, že sa vyvarujete chýb čo sme urobili my a pôjde vám to lepšie než nám.

Galéria

Foto: Ing. Roman Kahan, Shutterstock, svet-kupelne.sk
Text: Redakcia

>> Zariaďte si svoju
kúpeľňu a nábytok TU <<

 

Komentáre (2)

  1. Dobrý deň,
    po tom čo som ho aplikovala, sa začal veľmi rýchlo odlupovať.
    Len neviem či je to preto, že som ho zle aplikovala alebo preto, že to bola nekvalitná znažka…

Komentáre