S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyne

S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko?

S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko1

Hovorí sa, že raňajky sú základ dňa. A naozaj na tom niečo bude, veď práve živiny prijaté počas raňajok by nám mali poslúžiť ako „pohon“ až do obeda. S plným žalúdkom a dostatkom „paliva“ pre telo aj myseľ sa predsa pracuje aj učí lepšie, ako keď nám v brušku vyhrávajú muzikanti!

S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko

Aké raňajky sú vhodné?

Každý miluje na raňajky niečo iné. Niekoho z postele vytiahne predstava sladkého pečiva s domácim lekvárom a kakao k tomu. Niekto už od rána cíti potrebu vitamínového refreshu v podobe zeleninového šalátu s cereálnym pečivom a nátierkou. Pre niekoho je zas najrýchlejšie zaliať si misku svojej obľúbenej obilninovej kaše, do ktorej si pridá za hrsť orieškov a poctivú dávku ovocia. Nech už preferujete čokoľvek, nezabudnite, že to, čo vložíte do úst ráno, ovplyvní počas dňa vašu náladu, celkovú pohodu aj výkon. Preto je dobré vyhýbať sa potravinám s vysokým glykemickým indexom, teda takým, po ktorých vám cukor v krvi prudko stúpne a potom zas náhle klesne a vy sa budete rýchlo cítiť hladní. Zaraďte do svojho jedálnička radšej potraviny s nízkym glykemickým indexom. Z nich sa do tela uvoľňuje energia rovnovážnejšie, postupne a vydrží dlhšie.

Neprehliadnite:
Obávate sa jarného upratovania? Určite si obstarajte správnych pomocníkov.

Namiesto bieleho pečiva siahnite po celozrnných rožkoch, balené cereálie s vysokým podielom cukru nahraďte cereáliami bez cukru, do misky kaše si namiesto banánu pridajte radšej za hrsť malín, čučoriedok alebo černíc. Vianočku s lekvárom si doprajte len výnimočne, skôr ako dezert alebo odmenu. Ak milujete vajíčko, volským okom upraženým na oleji odštartujte svoj deň len z času na čas. Radšej si vajíčko uvarte vo vode na mäkko alebo na hniličku. Namiesto dosladzovaných jogurtov s chrumkavými guľôčkami alebo gumenými cukríkmi si radšej naservírujte nízkotučný biely jogurt. Ideálne s obsahom probiotickej kultúry, alebo grécky jogurt ochutený kvapkou agávového sirupu. Chia semienka môžete šupnúť do kaše, jogurtu aj do zeleninového smoothies – regulujú hladinu cukru v krvi a dobre zasýtia.

S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko, Orava VK-4000_tea

Pestrosť nadovšetko

Všetky tieto dobroty vám nevymenúvame preto, aby sa vám slinky zbiehali a po dočítaní článku ste mali chuť vrhnúť sa na chladničku. Ale aby sme si ukázali, že pri raňajkách je dôležitá ich pestrosť. Nemali by sme teda každý deň raňajkovať to isté, radšej si počas celého týždňa vyskladať naozaj pestrý raňajkový  jedálniček. Aspoň cez víkendy si doprajte aj raňajky na spôsob švédskych stolov – z každého rožka troška! Ich príprava nemusí byť komplikovaná, veď šikovní kuchynskí pomocníci môžu pracovať na plné obrátky súčasne!

S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko, Kavovar Orava ES250 K

Pracanti v kuchyni

Zatiaľ čo sa u vás doma zaránky v rýchlovarnej kanvici prevára voda na čaj a kávovar vydáva tie úžasné zvuky oznamujúce, že prvé dnešné espresso je už na ceste, pustite k práci hriankovač alebo sendvičovač! Práve teplučké, do izieb rozvoniavajúce hrianky či sendviče s nátierkami od výmyslu sveta od tuniakovej cez škvarkovú, vajíčkovú až po avokádovú či tvarohovú vytiahnu z postele aj tých najväčších sedmospáčov. Sendvičovač Orava ST-300 A má až 3 vymeniteľné platne, takže si na ňom pripravíte klasické sendvičové trojuholníčky na slano, ale aj obľúbené sladké wafle. Skúste ich zdravšiu verziu podľa receptu, ktorý uvádzame nižšie!

S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko, Orava hriankovac

Ak ste fanúšikom čaju, odporúčame vám na jeho prípravu kanvice s reguláciou teploty Orava Delux alebo Orava VK-4000, ktoré zohrejú vodu na presne požadovanú teplotu v závislosti od druhu čaju, lebo zelený čaj treba zaliať vodou s teplotou 60 – 70 0C, ovocný čaj zalejte 90-stupňovou vodou a len na čierny čaj použite čerstvo prevarenú, 100-stupňovú vodu.

S príchodom teplých

dní však častejšie vyhľadávame nápoje, ktoré nie sú horúce. Hoci kávy, hlavne tej čerstvo zomletej (na elektronickom mlynčeku na kávu Orava KM-800) sa odoláva ťažko a pre mnohých z nás je povinnou raňajšou jazdou, radi si dáme aj ovocný džús. Namiesto dosladzovaného džúsu z obchodu s nejasným zložením si radšej doma odšťavte domácu zeleninovú a ovocnú šťavu z tých najlepších kúskov ovocia a zeleniny.

S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko, Orava odstavovac OS109A

Stačí pustiť k slovu kvalitný odšťavovač! Naším tipom je vysokootáčkový odšťavovač Orava OS-109 A s veľkou podávacou trubicou, do ktorého naraz vojde aj celé jablko, takže sa pri odšťavovaní nemusíte prácne zdržiavať krájaním ovocia a zeleniny na malé kúsky. Alebo máte radšej chuť na hutnejšiu verziu zdravím nabitého moku s poriadnou dávkou vlákniny a dali by ste si výživné smoothies? S prípravou vitamínových bômb vám pomôžu vysokokvalitné smoothie mixéry. Aby ste sa pri príprave vajíčka na mäkko aj na hniličky nesekli, pomôže vám múdre vajíčko – minútka Orava Piep Ei. Stačí, ak ho vložíte do vody spolu s klasickými vajíčkami. A ono vám bude jednou z troch melódií signalizovať, kedy sú presne podľa vášho priania.

S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko, Orava EV-8A

2x zdravý raňajkový tip na záver

Ak patríte medzi tých, čo si kvôli zdravotnému stavu alebo v snahe o štíhlu líniu či najlepší športový výkon strážia každú prijatú kalóriu, využite už pri raňajkách pomoc nutričnej váhy s kalkulačkou Orava EV-8 A, s ktorou budete mať vždy prehľad o tom, čo si dávate na tanier aj z pohľadu odporúčaného denného príjmu živín a kalórií!

Dostal váš maškrtný jazýček na raňajky chuť na niečo sladké? Vyskúšajte zdravšie wafle, ktoré ľahko pripravíte s pomocou sendvičovača 3 v 1 Orava ST-300 A!

S ktorými pomocníkmi si pripravíte pestré raňajky rýchlo a ľahko, wafle_Orava ST300 A_foto k receptu

Pohánkovo-kokosové wafle

Čas prípravy: 20 minút
Počet: 5 ks
Suroviny:
1 vajíčko, 150 ml mlieka, 50 g roztopeného masla, 150 g pohánkovej múky, 50 g kokosu, trochu mletej škorice, trochu mletej škorice
Postup:
Všetky suroviny zmiešame, ako by sme robili lievancové cesto. Ak je trochu hustejšie, pridáme ešte trochu mlieka, aby sa dalo vyliať do waflovej formy na sendvičovači Orava ST-300 A. Upečené wafle dochutíme orieškami, ovocím, agávovým sirupom alebo trochou medu. Notorickým čoko maniakom je povolené pokvapkať si wafle trochou roztopenej kvalitnej čokolády.

Dobrú chuť a pohodové raňajky vám prajeme!

www.orava.eu

Foto: Orava

Súťaž s Oravou

Zapojte sa do súťaže o Odšťavovač Orava OS-109 A. Stačí, ak odpoviete správne na jednoduchú súťažnú otázku!
Súťažná otázka: Zmestí sa do neho
a)  celý melón
b)  celý ananás
c)  celé jablko
Súťaž bude vyhodnotená dňa 3. 5. 2020

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    ja by som asi bez dobrej kávy neprežila deň.
    Takže pre mňa je kávovar úplny základ, ostatné sú také doplnky 🙂

Komentáre