Zvedavé oči susedov majú stop, originálne zatienenia okien – zvislé fasádne clony

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérOknáRolety a žalúzieZdravé bývanie

Zvedavé oči susedov majú stop, originálne zatienenia okien – zvislé fasádne clony

Zvislé fasádne clony

Všetci obľubujeme veľké okná a užívame si vďaka nim panoramatické výhľady aj dostatok svetla. Niekedy však nechceme ostré slnko, alebo zvedavé oči susedov pustiť do našich domovov. Ako to dosiahnuť? Riešením sú originálne zatienenia okien – zvislé fasádne clony.

Zvislé fasádne clony zastavia nielen svetlo a nechcené pohľady okoloidúcich, ale tiež prenikavé teplo. Vďaka ich modernému dizajnu a veľkému výberu farieb sú ideálnym výrobkom do každého domu či bytu. Predávajú sa pod obchodným názvom UNIROL. Je to originálne dizajnové tienenie na okná, balkóny aj pergoly, ktoré sa jednoducho montuje, oživí domov a uchráni pred intenzívnym slnečným žiarením, každý obytný priestor.

Zvislé fasádne clony

Zatieni a umožní výhľad

Zvislé fasádne clony UNIROL zaistia dokonalú ochranu proti slnku a zároveň nebránia výhľadu von. Aj preto sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Predstavujú totiž zaujímavý variant k vonkajším žalúziám a roletám. Vynikajú rovnakou kvalitou spracovania, ich montáž je však vďaka jednoduchej konštrukcii a ľahkej montáži boxu rýchlejšia. Tieniace clony UNIROL sú moderným a praktickým doplnkom pergol, u ktorých slúžia ako bočné krytie proti vetru.

Zaujímavé:
Nedajte šancu zlodejom

Obrovskou výhodou zvislých fasádnych clôn je nepreberné množstvo farieb aj veľký výber látok. Od technických screenových a soltisových až po látky akrylové. Napr. Soltis je tkanina vyrobená zo 100 % polyesterového vlákna a vrchnej PVC vrstvy. Vďaka malým otvorom umožňuje prirodzenú ventiláciu a čiastočný priehľad látkou von. Pritom zadržia až 90% slnečného žiarenia materiál je vysoko odolný proti vyblednutiu a má aj dlhú životnosť.

Zvislé fasádne clony

Látky bývajú vedené pomocou vodiacich lán alebo vodiacich líšt. Oba spôsoby kotvenia vykazujú rovnakú odolnosť proti vetru, väčšia je iba pri lištách so ZIP systémom. Voľbu lán uprednostníte tam, kam sa z estetických či technických dôvodov nehodia lišty. Všetky výrobky UNIROL vydržia až 40 000 cyklov (cyklus zahŕňa jedno vytiahnutie a stiahnutie), pričom norma pre testovanie uvádza ako dostačujúcu životnosť 10 000 cyklov.

Zvislé fasádne clony

Doplnia inteligentnú domácnosť

Zvislé fasádne clony môžete ovládať manuálne alebo existujú riešenia na motorický pohon. Pokiaľ ste fanúšikom inteligentných domácností, iste oceníte možnosť diaľkového ovládania, inštaláciu senzorov  ktoré reagujú na vietor či zvýšený slnečný svit a tieto je možné napojiť na riadiace centru tvoriace inteligentnú domácnosť. Hneď, ako začne svietiť slnko, clona sa vďaka slnečnému senzoru vytiahne a vy sa vrátite do neprehriatej domácnosti. Veterný senzor zasa clonu vytiahne, keď začne fúkať silný vietor, aby nedošlo k jej poškodeniu. Pritom takéto clony boli overené pre odolnosť rýchlosti vetra až 90 km/hod.

Zvislé fasádne clony

Nová zvislá fasádna clona UNIROL 100 Z má vďaka zipsu, ktorý je navarený po oboch stranách látky, zvýšenú odolnosť proti vetru. Snúbi v sebe všetky aktuálne trendy, je estetická a spĺňa aj vysoké funkčné požiadavky. Táto novinka zvislých clon sa vyznačuje hranatým boxom a vďaka univerzálnosti montáže na stenu, rám okna či bočne do ostenia je možné ju využiť nielen na zatienenie okien, ale tiež na bočné tienenie pergol.

originálne zatienenia okien

originálne zatienenia okien

Viac informácií a inšpirácie nájdete na

www.servisclimax.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné bytové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre