Ambiciózny plávajúci ostrov, ktorý sľubuje raj bez daní a lacné byty

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ArchitektúraStavbaVideo

Ambiciózny plávajúci ostrov, ktorý sľubuje raj bez daní a lacné byty

Plávajúci ostrov v Karibskom mori

Fantastický projekt plávajúci ostrov budúcnosti často vzbudzuje pozornosť súčasníkov, ale zostáva len u projektu. Nedávno sa objavil ďalší ambiciózny koncept, ktorého autori sľubujú nielen rajský život vo všetkých ohľadoch medzi vodami Karibského mora, ale vážne začali predávať byty a luxusné rezidencie na ostrove budúcnosti s názvom The Blue Estate.

Zbaliť sa a presťahovať sa na exotický ostrov bolo snom mnohých cestovateľov po celom svete, no zdá sa, že túto vyhliadku ešte viac zatraktívnila globálna pandémia, ktorá obmedzila pohyb ľudí. Práve teraz sa viac ako kedykoľvek predtým stali populárnejšie myšlienky vytvorenia plávajúcich miest, ktoré sa už dlho vznášajú nielen vo fantáziách architektov a ich pôsobivých dizajnérskych projektoch, ale sú vážne podporované aj na úrovni OSN a najväčších korporácií na svete.

Momentálne ani jeden koncept, nech by bol akokoľvek racionálny a správny, nedotlačil štáty či firmy k jeho realizácii. Nedávno objavený projekt ďalšieho plávajúceho „mesta budúcnosti“ prekročil prah fantázie, keďže developerská spoločnosť, ktorá vydala všetky povolenia na jeho výstavbu, so všetkou vážnosťou ohlásila predaj nehnuteľností. Developeri inzerujú nebeský život na najzelenšom umelo vytvorenom ostrove planéty a historicky nízke ceny štúdiových apartmánov (hoci luxusné sídla poskytujú aj miliardárom).

 

 

Ponuky sú, samozrejme, viac než lákavé. Hlavným argumentom, z ktorého má väčšina okamžite v hlave fantasticky atraktívne obrázky, je jeho poloha. Ukazuje sa, že projekt Blue Estate („Blue Estate“) sa plánuje realizovať medzi vodami Karibského mora, v oblasti známych letovísk – Miami a Bahamy. Tam, kde naozaj svieti jasné slnko 340 dní v roku so všetkými z toho vyplývajúcimi výhodami.

A čo hurikány a búrky? V tomto ohľade majú vývojári odôvodnenú odpoveď. Bez toho, aby zachádzali do technických detailov, hlásia, že výška ultraspoľahlivej a ultrastabilnej konštrukcie (50 m) vám umožní prežiť aj tie najvyššie vlny. Navyše plánujú urobiť umelý ostrov mobilným, takže v prípade nepriaznivej predpovede bude môcť jednoducho odplávať na bezpečnejšie miesto.

Plnohodnotné mesto na vode

Na zabezpečenie pohodlného pobytu na umelom ostrove pre všetkých jeho obyvateľov projekt zabezpečuje výstavbu nielen bytov, ale aj potrebných podnikov, obecných a finančných inštitúcií, škôl, škôlok, nemocníc, nákupných a zábavných centier a pôsobivých rekreačných oblastí.

Je samozrejmé, že hlavným znakom rozvoja územia bude bohatá terénna úprava územia, aktívne využívanie obnoviteľných zdrojov energie a úplné odmietnutie plastov, aby neznečisťovali ostrov a okolitú vodnú plochu. Predpokladá sa, že v meste budúcnosti sa vytvoria vynikajúce environmentálne podmienky, kde najčistejší morský vzduch, prírodná zelenina a ovocie, ktoré sa plánujú pestovať v skleníkoch, skutočne potešia obyvateľov.

To však nie sú všetky výhody, ktoré obyvatelia ostrova získajú. Developerská spoločnosť, ktorá sa ujala realizácie projektu, sľubuje najvýhodnejšie podmienky pre podnikanie, pretože sa plánuje vyhlásiť ostrov za offshore zónu.

Plávajúci ostrov plávajúce mesto

Plávajúci ostrov luxusný život na ostrove

Znamená to, že obyvatelia, ktorí plánujú na ostrove žiť a pracovať, budú môcť požiadať o množstvo nezdanených podnikateľských licencií a bude existovať minimálny počet akýchkoľvek obmedzení.

Budúci život na Blue Estate Island popisuje developerská spoločnosť ako veľmi luxusný a pohodlný: „Vysoké nároky na infraštruktúru a služby na Blue Estate Island prinesú 5-hviezdičkové hotelové služby do každodenného života jeho obyvateľov. Od obrovskej škály reštaurácií a barov až po nespočetné množstvo športových zariadení a aktivít, ako aj kúpeľné procedúry. Početné detské ihriská a zelené plochy urobia z ostrova úžasné miesto na výchovu detí a plnohodnotný život dospelých.

Foto zdroj: The Blue Estate
Redakcia

>> Doprajte si kvalitné zariadenie domu či bytu
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre