Kvalitné veci v dome, na ktorých by ste nemali šetriť

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Kvalitné veci v dome, na ktorých by ste nemali šetriť

Kvalitné veci v dome Stavebné a dokončovacie materiály

Pokiaľ ide o opravu alebo aktualizáciu interiéru, vždy chcete ušetriť peniaze, pretože dizajn bytu často stojí pekných pár eur. Nie nadarmo sa však hovorí, že lakomec platí dvakrát. Niektoré kvalitné veci je lepšie kúpiť hneď za vyššiu cenu, aby ste za ne neskôr nemuseli platiť dvakrát alebo strpieť to, čo sa vám nepáči.

Kvalitné stavebné a dokončovacie materiály

Prvá vec, na ktorej chcete ušetriť, je stavebný materiál. Zdá sa, že s lacnými farbami, dlažbou či podlahou nie je nič zlé. A v prvom roku po osadení naozaj nie je žiadny rozdiel. Potom však začnú problémy, tenké linoleum sa stláča pod váhou nábytku, farba v kúpeľni sa odlupuje, pretože neznesie vysokú vlhkosť, v kuchyni sa objavuje pleseň, pretože pri oprave šetrili protiplesňovým prostriedkom.

 

 

Len na prvý pohľad sa zdá, že nákupom kvalitných materiálov výrazne preplatíte. V skutočnosti ušetríte, pretože „žijú“ oveľa dlhšie. Existuje ďalšia nuansa, výberom napríklad špičkových tepelnoizolačných panelov alebo podlahy automaticky znížite náklady na vykurovanie.

A nezabudnite, že kvalita materiálov ovplyvňuje aj vaše zdravie, spánok na nepohodlnej pohovke vyvoláva problémy s chrbticou a dlaždice bez protišmykovej úpravy často vedú k pádom. A vo všeobecnosti sa produkty, ktoré sú príliš lacné, len zriedka vyrábajú tak, aby spĺňali všetky požiadavky.

Kuchynské náčinie

Gazdinky trávia takmer všetok svoj voľný čas v kuchyni, keďže sa musia postarať o  prípravu chutných jedál. Hrnce a panvice neznesú šetrenie. A nejde ani tak o ich krátku životnosť, ale o ohrozenie zdravia, s ktorým sú spojené. V niektorých vzorkách čínskych smaltovaných hrncov sa našlo kadmium – látka, ktorá je súčasťou farbív zvonka aj zvnútra riadu a je jedovatá.

Kuchynské náčinie Kvalitné veci v dome kuchynský riad

Aby ste sa vyhli otravám a iným zdravotným problémom, stojí za to dať prednosť časom overeným a odborným modelom. Namiesto lacného a krátkodobého riadu si zaobstarajte riad z nehrdzavejúcej ocele, vyzerá veľmi štýlovo a má pôsobivú životnosť.

Vyhnite sa plastovým miskám. Tento materiál je jedným z najmenej praktických, pokiaľ ide o kuchynské náčinie. Rýchlo sa zlomí, poškriabe a v trhlinách sa rýchlou rýchlosťou hromadia škodlivé baktérie. Vhodnejšími možnosťami pre kuchyňu by boli nerezové, silikónové, keramické alebo sklenené riady.

Posteľná bielizeň

Veľmi často sa pri výbere vecí do domácnosti zameriavame výlučne na estetickú zložku. Keď teda v obchode vidíme krásnu súpravu posteľnej bielizne, ktorá sa perfektne hodí do interiéru spálne, bez rozmýšľania povieme: „Beriem!“ Bez toho, aby sme sa čo i len spýtali na materiál a jeho vlastnosti. Ale toto je veľmi dôležitá nuansa, keďže výber látky hrá veľmi dôležitú úlohu. Ak je nekvalitný, môže viesť k podráždeniu, alergickým reakciám, akné, dokonca aj k zhoršeniu stavu vlasov.

Kvalitná posteľná bielizeň Kvalitné veci v dome

Odborníci radia dať prednosť bavlnenej bielizni, pretože umožňuje telu dýchať. Samozrejme, že takáto súprava nebude najlacnejšia. Budete musieť investovať, ale kvalita vás bude dlho tešiť.

Druhým veľmi dôležitým dôvodom je, že posteľná bielizeň z lacných umelých materiálov oveľa horšie znáša pranie, a preto po niekoľkých stretnutiach s práčkou stráca svoj pôvodný vzhľad. To platí nielen pre farbu – objavujú sa škrabance, mení sa štruktúra. S najväčšou pravdepodobnosťou na takejto bielizni nebudete chcieť spať a pôjdete si po novú.

Najlepšou možnosťou je kúpiť dve alebo tri kvalitné súpravy posteľnej bielizne a striedať ich. Vyberte si farbu podľa svojich osobných želaní alebo interiéru spálne. Je dobré, ak farebná schéma ladí s ostatnými prvkami prítomnými v miestnosti, ako je koberec alebo závesy.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Kvalitné spotrebiče
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre