Developer priemyselných parkov CTP si v treťom kvartáli medziročne výrazne polepšil

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DevelopmentPriemysel a logistika

Developer priemyselných parkov CTP si v treťom kvartáli medziročne výrazne polepšil

Developer priemyselných parkov CTP si v treťom kvartáli medziročne výrazne polepšil

Európska jednotka na trhu priemyselných nehnuteľností – CTP, zverejnila hospodárske výsledky za 3. kvartál tohto roka. Podľa publikovaných údajov narástol CTP zisk po zdanení medziročne o 87,5 % a dostal sa na úroveň 595.9 mil. eur. Aktuálne disponuje s 9,9 mil. m² hrubej prenajímateľnej plochy a hodnota projektov vo výstavbe dosiahla úroveň viac ako 1,1 miliardy eur.

 

 

CTP pôsobí aktuálne v 10 krajinách Európy. Na Slovensku disponuje 13 CTParkmi a  lokalitami. Zaraďuje sa medzi hlavné trhy spoločnosti a na Slovensku disponuje 695 tisíc m² hrubej prenajímateľnej plochy (GLA). Aktuálne má vo výstavbe 81 tisíc m² GLA v lokalitách Trnava, Košice, Prešov, Banská Bystrica. V Košiciach a Prešove ide o špekulatívnu výstavbu, no aktuálne s dobrým predpokladom a víziou na obsadenosť.

CTP Gbelany priemyselny park

CTP bolo aj v tomto kvartáli úspešné v rámci nových akvizícií. Tretí kvartál bol v znamení e – mobility a klientov v oblasti automotive priemyslu. Dopyt zo strany nájomcov zostáva silný, čo dokazuje vysoké percento  obsadenosti. To dosahuje úroveň 95 % a podobný údaj kopíruje aj Slovensko s 97 %. Záujem o priemyselné parky podporuje aj presun firiem do blízkych krajín, najmä v rámci strednej a východnej Európy.

Práve vysoká obsadenosť sa pozitívne podpísali aj na medziročnom náraste čistého príjmu z prenájmu v rámci celého CTP. Ten dosiahol úroveň 328,2 mil. eur, čo je o 36,8 % viac v porovnaní s 3. kvartálom roku  2021.

„Do roku 2022 sme vstupovali s pokorou a vierou, že rastúci trend z predošlých rokov bude pokračovať. Napriek tragickým udalostiam na Ukrajine a extrémom na trhu s energiami môžem konštatovať, že nielen 3.Q roku je pre CTP výnimočne úspešný,“ hodnotí Stanislav Pagáč, Country Head CTP na Slovensku.

CTP Trnava priemyselny park

Kladné hospodárske výsledky umožňujú spoločnosti investovať do svojich nehnuteľností a napĺňať plán v oblasti udržateľnosti a uhlíkovej neutrality. Túto líniu zodpovedného podnikania zohľadňuje aj výstavba vlastných fotovoltických elektrární. Dnes má slovenské CTP  pripojených na FVE 9 objektov, v budúcom roku k nim pribudne prinajmenšom ďalších 7 budov.

Zdroj foto: Blackapple
Text: Blackapple

>> Vhodné doplnky pre vašu
stavbu TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre