Domáci miláčik v byte? Pripravte váš domov na príchod psa či mačky poriadne.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Domáci miláčik v byte? Pripravte váš domov na príchod psa či mačky poriadne.

Domáci miláčik v byte Pripravte váš domov na príchod psa či mačky poriadne, nove zviera doma

Rozhodli ste sa rozšíriť vašu rodinu a priviesť si domov štvornohého chlpáča? Čaká vás kopa radosti a noviniek, no ešte predtým by ste sa mali na jeho príchod poriadne pripraviť. Na čo nezabudnúť pred príchodom psa či mačky a na čo si dať v pozor? To sa dozviete v dnešnom článku.

Mačaciu toaletu môžete ukryť do práčovne alebo na chodbu

Pred tým, ako sa k vám nasťahuje mačka, mali by ste vyriešiť umiestnenie mačacej toalety. Keďže mačacia toaleta nie je dekoráciou, ktorú by ste chceli mať dennodenne na očiach, nájdite jej skryté miesto. Umiestniť ju môžete do kúpeľne, do práčovne alebo na chodbu. Nemusíte sa obávať nepríjemného zápachu – dnes už sa predáva špeciálny piesok, ktorý pohlcuje smrad.

Neprehliadnite:
7 tipov pre výber podlahy, ktorá bude vhodná aj pre vašich domácich miláčikov

Mačička si rada brúsi pazúriky

Iste viete, že mačky majú ostré pazúriky, ktoré si neustále brúsia o všetko, čo im príde pod labky. Ak chcete zabrániť zničeniu vášho nábytku, zaobstarajte mačke škrabadlo, na ktorom sa môže dosýta vyšantiť. Takéto škrabadlo býva súčasťou mačacích domčekov, ale kúpiť si ho môžete aj samostatne. Ak máte doma šikovného domáceho kutila, môžete si ho vyrobiť aj sami.

Mačička si rada brúsi pazúriky, Domáci miláčik v byte Pripravte váš domov na príchod psa či mačky poriadne

Ak by si mačka aj napriek tomu brúsila pazúriky o parkety či nábytok, vyskúšajte špeciálny feromónový sprej. Tým nastriekajte škrabalo a uvidíte, že mačka si škrabadlo ihneď zamiluje.

Pred príchodom psa mu vyberte miesto

Pes potrebuje dostatok kontaktu s človekom, o šteniatkach ani nehovoriac. Malé šteniatko by malo mať pelech v takej časti bytu, kde s ním neustále niekto bude. Myslite tiež na to, že šteňa musí byť chránené pred prievanom, chladom aj príliš vysokou teplotou.

Iste viete, že šteňatá nie sú zvyknuté chodiť na toaletu, takže sa pripravte na mokré fľaky na podlahe. Ak máte PVC alebo dlažbu, moč jednoducho umyjete. Ak však máte parkety či koberce, budete to mať ťažšie. V takomto prípade môžete šteniatku kúpiť alebo vyrobiť ohrádku, ktorú vysteliete nepremokavou podložkou.

Náš TIP:
Ak nechcete, aby pes chodil do postele alebo na pohovku, učte ho to už od prvého dňa.

Odstráňte káble a iné nebezpečné predmety

Mačky si brúsia pazúriky a škriabu všetko dostupné, psy zase skúšajú svoje ostré zuby. Ak nechcete mať zničený celý interiér, odložte všetko, čo by mohlo zvieratko zničiť. Je zrejme nemožné ustrážiť všetko, no ak máte drahý drevený nábytok, môžete zvieratku vyčleniť iba jednu miestnosť, kým sa odnaučí hrýzť všetko naokolo.

Odstráňte káble a iné nebezpečné predmety, Domáci miláčik v byte Pripravte váš domov na príchod psa či mačky poriadne

Postarajte sa aj o trčiace a visiace káble. Ak by ich psík rozhryzol, mohol by utrpieť zranenia, alebo niečo horšie. Odložte aj sklenené a iné nebezpečné predmety, ktoré by mačka či pes mohli zhodiť a rozbiť. Zabránite tak úrazom a škodám.

Príchod nového člena domácnosti sprevádza veľká radosť aj mnoho zmien. Pripravte sa na túto udalosť vopred a (takmer) nič vás neprekvapí. Dôležité je, aby sa zvieratko u vás cítili príjemne a malo všetko, čo potrebuje. Ostatné sa už spolu naučíte.

Foto: Unsplash
Redakcia

Komentáre