Prečo si vybrať podlahu z dreva? Tu sú dôvody.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPodlahy a krytiny

Prečo si vybrať podlahu z dreva? Tu sú dôvody.

Drevene podlahy Spacva, Prečo si vybrať podlahu z dreva

Rozmýšľate nad výmenou podlahy, alebo rekonštruujete? V tom prípade sa zrejme rozhodujete medzi rôznymi materiálmi a prevedeniami. Podlaha z PVC je síce dostupnejšia, no jej vlastnosti sa drevenej podlahe nevyrovnajú. Prečítajte si o vlastnostiach drevenej podlahy a spoznajte dôvody, prečo si vybrať práve podlahu z dreva.

1. Odolné parkety vám vydržia roky

Azda najväčšou výhodou drevenej podlahy je jej odolnosť. Parkety z dreva vydržia takmer čokoľvek, keďže sú masívne a pevné. Jedinou nevýhodou je náchylnosť k mechanickému poškodeniu, poškriabaniu či vlhkosti.

Vedeli ste, že…
… pre človeka je dôležitejšie teplo sálajúce z podlahy, než teplota vzduchu?

Moderné výrobné postupy však zaručujú vysokú odolnosť aj voči takémuto poškodeniu, takže ak máte domácich miláčikov alebo malé deti, tvrdé drevo je skvelou voľbou. Výhodou je tiež jednoduchá renovácia – vďaka nej môže vaša drevená podlaha aj po desiatkach rokov vyzerať ako nová.

Drevené podlahy Par-ky, Prečo si vybrať podlahu z dreva

2. Zdravé bývanie bez chémie

Máte doma alergika, alebo sa chcete vyhnúť zbytočným chemikáliám a škodlivým látkam? V tom prípade sú pre vás drevené parkety jasnou voľbou. Obrovskou prednosťou dreva je jeho zdravotná nezávadnosť.

Renomovaná firma Ateliér Suchánek má v ponuke napríklad drevené podlahy SPAČVA, ktoré sú vyrobené z masívneho dreva. Tieto podlahy sú vysoko odolné, no olejovaný povrch je 100 % prírodný a bez chemikálií.

Drevene podlahy Spacva, Prečo si vybrať podlahu z dreva

3. Jedinečný prírodný dizajn a rozmanitosť

Každý kúsok dreva je unikátnym nositeľom vlastného príbehu. Ak si zvolíte drevenú podlahu, váš domov bude nielen útulnejší, ale najmä jedinečný. Vďaka širokému výberu odtieňov a povrchových úprav bude vaša podlaha presne podľa vašich predstáv.

Drevené parkety vnesú do každého interiéru punc elegancie a luxusu. Vďaka parketám bude váš domov prepojený s prírodou a vaše bývanie harmonické. Hodia sa do akéhokoľvek dizajnu – od škandinávskeho štýlu, pre ktorý sú vhodné parkety zo svetlého dreva, až po vyhľadávaný mid-century modern.

Prečo si vybrať podlahu z dreva, Drevené podlahy Par-ky

Ak sme vás presvedčili, že drevené podlahy sú presne to, čo hľadáte, choďte do toho. Vyberte si však dodávateľa, na ktorého sa môžete spoľahnúť, firma Ateliér Suchánek je tu pre vás.

Foto: Ateliér Suchánek
Redakcia

Atelier Suchánek, dvere, podlahy, zarubne, mozntaz, kuchyne, nabytok

Dohodnite si konzultáciu na www.ateliersuchanek.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre