Podlahové, stenové a stropné vykurovanie a chladenie pre rodinné domy

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Podlahové a stenové vykurovanieStavbaTZBVykurovanie

Podlahové, stenové a stropné vykurovanie a chladenie pre rodinné domy

Podlahové, stenové a stropné vykurovanie a chladenie pre rodinné domy, Gabotherm

Príjemná atmosféra v domácnosti nie je len o jej zariadení, ale najmä o vnútornom prostredí – teda o tom, ako sa tam cítime. Nie je potrebné mať v každej miestnosti rovnakú teplotu. Ak má vnútorné prostredie v ktorom sa pohybujeme tie správne parametre tak vykurovanie podlahové, stenové a stropné plní svoju úlohu a vyhýbajú sa nám rôzne zdravotné problémy – či už nachladnutie, poruchy spánku, únava, strata koncentrácie, zníženie našej výkonnosti alebo bolesti hlavy.

Naše vnútorné prostredie v domácnosti najvýraznejšie ovplyvňujú 3 základné parametre: teplota vzduchu, vlhkosť vzduchu a jeho prúdenie, teda výmena vzduchu. Optimálna teplota je 22 °C, optimálna vlhkosť v od 40 do 60 % a intenzita výmeny vzduchu 30 m3 za hodinu. Rôzne využívané priestory však vyžadujú rozdielne teploty.

Odporúčané hodnoty pre jednotlivé miestnosti v dome sú:

– Obývačka: teplota 20 – 22 °C a vlhkosť 40 – 60 %
– Spálňa: teplota 18 – 21 °C a vlhkosť 40 – 60 %
– Kuchyňa: teplota 20 – 22 °C a vlhkosť 40 – 60 %
– Kúpeľňa: teplota 20 – 24 °C a vlhkosť 60 – 70 %

Čo je konvekcia?

Akýkoľvek pohyb vzduchu prenáša prach a iné nečistoty, ktoré dráždia sliznice a spôsobujú alergie. To je bežné pri vykurovaní vykurovacími telesami, ktoré sú prevádzkované s vysokými teplotami vykurovacej vody. Veľkými teplotnými rozdielmi sa vytvára konvekčné prúdenie vzduchu, ktoré nadnáša dráždivé látky.

Vykurovacie systémy plošného vykurovania s nízkymi teplotami povrchu ponúkajú lepšie podmienky, pretože ide o vykurovanie sálaním a nie prúdením a zabezpečujú výrazne lepšie hygienické podmienky. Mierne temperovaný povrch nespôsobuje významné konvekčné prúdenie vzduchu. Na rovnomerne zohriatom povrchu sa netvoria žiadne vlhké kúty a ani plesne.

Ideálny interiér by mal mať čo najmenšiu asymetriu tepelného žiarenia, mal by obmedziť vznik prievanu, mať strednú vlhkosť a byť zdravý a hygienicky nezaťažený. Tieto požiadavky možno ľahko realizovať pomocou systémov plošného vykurovania Gabotherm®, pričom je dôležité zvážiť aj možnosti kombinácie týchto systémov.

Podlahové vykurovanie a chladenie Gabotherm

Plošné sálavé systémy Gabotherm®

Sálavé vykurovanie predstavuje energeticky úsporné riešenie vášho teplotného komfortu. Teplý vzduch je rovnomerne rozložený v celej miestnosti a nehromadí sa pri strope ako pri klasickom vykurovaní. Využitím efektu sálania veľkej plochy je možné využívať nižšiu teplotu na vykurovanie (o cca 2–3 °C) v porovnaní s miestnosťou s klasickým vykurovaním, pri zachovaní rovnakého pocitu tepelnej pohody. Náklady na spotrebu energie sú oveľa nižšie a pohodlná regulácia, ovládanie a nastavovanie celého systému je už len výhodou navyše.

Systém Gabotherm® predstavuje najvyšší štandard v oblasti nízkoteplotných sálavých systémov. Bezpečné a odolné vykurovanie aj chladenie, skryté pod povrchom, prináša oproti klasickému vykurovaniu radiátormi množstvo výhod. Teplo vyžarované zo stien či podlahy sa rovnomerne rozkladá v priestore a podstatne znižuje prúdenie vzduchu, čo ocenia nielen rodiny s malými deťmi, ale aj alergici. Gabotherm® nezaberá miesto, nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu, a čo je najdôležitejšie – šetrí prevádzkové náklady. Jeden systém slúži pre vykurovanie a zároveň aj chladenie interiéru.

Podlahové vykurovanie a chladenie Gabotherm®

V súčasnosti je to najpoužívanejšie riešenie vykurovania a chladenia v moderných rodinných domoch. Toto efektívne riešenie pre novostavby a väčšie rekonštrukcie starších objektov sa stalo už úplným štandardom. Minimálne prúdenie vzduchu, bezprašnosť celého systému a úspora nákladov na bývanie sú jednoznačnými prínosmi podlahového vykurovania a chladenia.

Stenové vykurovanie a chladenie Gabotherm®

Systém stenového vykurovania a chladenia vytvára v priestore teplotne homogénne pole. Prináša maximálny komfort, pričom vertikálne rozloženie teploty v priestore je ideálne. Vynikajúce riešenie pre novostavby v kombinácii s podlahovým vykurovaním a ideálne pre menej rozsiahle rekonštrukcie starších objektov. Stenové vykurovanie a chladenie umožňuje plné zachovanie dizajnu interiéru, minimalizáciu vírenia vzduchu, preto je, pri použití vhodného zdroja chladenia – tepelné čerpadlo, vynikajúcim a najmä zdravým spôsobom chladenia interiéru v letnom období.

Stropné vykurovanie a chladenie Gabotherm

Stropné vykurovanie a chladenie Gabotherm®

Plošné vykurovanie alebo chladenie stropom dokáže zabezpečiť optimálnu tepelnú pohodu v zimných alebo horúcich letných dňoch. Jeden systém pre vykurovanie a zároveň aj chladenie interiéru. Plošné chladenie odbúrava tepelnú záťaž najprirodzenejším spôsobom – sálaním. Ochladzovanie na rozdiel od klasickej klimatizácie prebieha jemným sálaním medzi chladiacou plochou a všetkými teplejšími plochami v miestnosti, vrátane človeka. Ideálne riešenie pre novostavby a rozsiahle rekonštrukcie starších objektov.

Prečo si zvoliť systém Gabotherm?

1. Kompletné riešenie od jedného dodávateľa – Gabotherm® nie sú len jednotlivé komponenty. Je to ucelený komplexný systém vykurovania a chladenia na mieru od jedného dodávateľa.

2. 10 ročná záruka – Gabotherm® poskytuje 10 ročnú záruku na ucelený systém plošného vykurovania a chladenia.

3. Návrh na mieru pre každý projekt – Poskytujeme kompletné odborné poradenstvo a navrhujeme optimálne riešenie systému Gabotherm® na mieru pre každý projekt.

4. Gabotherm je polybutén – unikátny materiál špeciálne vyvinutý pre podlahové, stenové a stropné vykurovanie a chladenie – maximálne pružný, ohybný, ideálne odovzdáva teplo aj chlad a má extrémne dlhú životnosť.

5. Dokonalý systém tesnenia, ktorý vás zbaví nežiadúcej vlhkosti – Systémová doska s výstupkami zaisťuje spoľahlivé ukotvenie polybuténových rúrok, čím je zabezpečené aj rovnomerné vykurovanie. Vďaka špeciálnej systémovej doske s krycou fóliou vám Gabotherm® zaistí 100% nepriepustnosť vlhkosti z čerstvo položeného poteru do podkladových vrstiev podlahového vykurovania – vzniká dokonalé utesnenie.

6. Výnimočne tichý komfort – nielen pri odpočinku, ale aj pri chôdzi. Dvojvrstvová systémová doska s krokovou izoláciou tlmí hluk a absorbuje dokonale drobné nerovnosti podkladového betónu. Nepočujete hluk a necítite nepríjemné chvenie podlahy pri chôdzi a pohybe.

7. Úsporná, jednoduchá a neprekonateľne rýchla montáž – Systémová doska s výstupkami chráni rúrky Gabotherm® hetta proti poškodeniu. Výstupky systémovej dosky znižujú spotrebu poterových hmôt až o 10 % a zrýchli sa tak aj samotná montáž systému, na ktorú nie je potrebné žiadne špeciálne náradie. Montuje sa rýchlo a jednoducho, čo urýchli dokončenie vašej stavby.

8. Jednoduchá regulácia – Systém Gabotherm® ovládate a nastavujete jednoduchou reguláciou.

9. Systém skrytý pod povrchom – neviditeľný komfort. Systém Gabotherm® je ukrytý pod vašou podlahou. Nie je ho vidieť a nepôsobí v priestore rušivo. Vašej fantázií a štýlu tak už nič nestojí v ceste. Zvoľte si dizajn nábytku a interiéru po akom ste vždy túžili!

Riešenia značky Gabotherm® dodáva spoločnosť WOLF, ktorá pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1991. WOLF je komplexný dodávateľ vykurovacej a vetracej techniky a vzduchotechniky a plošných sálavých systémov. Navrhujeme efektívne riešenie na mieru pre zdravé a komfortné vnútorné prostredie. Keďže máme radi inovácie, neustále vyvíjame a vylepšujeme naše produkty, aby spĺňali tie najnáročnejšie požiadavky. Viac informácií o produktoch a ucelenom systéme Gabotherm nájdete na

Gabotherm logo

www.gabotherm.sk.

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre