Sedačka je miesto relaxu, oddychu aj rodinnej pohody pre rodičov a deti

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérObývačky

Sedačka je miesto relaxu, oddychu aj rodinnej pohody pre rodičov a deti

Sedačka Woodstock, Môj nábytok

Sedačka v obývacej izbe je pre každú rodinu či aj „singl“ domácnosť najdôležitejší „kus“ zariadenia interiéru. V jej pohodlí oddychujeme, debatujeme či hostíme návštevy. Jej pohodlie vieme oceniť aj pri pozeraní športového prenosu, ale aj pri hre s deťmi.

Sedačka CREMONA, Môj Nábytok

Mala by byť preto čo najpohodlnejšia, z mäkkého materiálu a zároveň atraktívna, aby ladila s návytkom, ktorý je v tomto relaxačnom a niekedy aj reperezentačnom priestore. Pre saedačku tiež platí, nieje to zariadenie na veky vekov. Sedačky podliehajú móde a pri deťoch aj rýchlemu opotrebeniu.

Sedačka UrbinoNar, Môj Nábytok

Čo je dnes k dispozícii

Dnešný trh ponúka obrovské množstvo typov a verzií, ktoré dokážu vyhovieť aj tým najnáročnejším požiadavkám – od klasických dvoj či trojsedov, rohových, kožených až po samotné pohovky, kreslá, sedacie vaky…. Jedno však platí pre všetky sedačky: sú pre nás miestom relaxu a pohody.

Zaujímavé:
Eklektická krajina plná zázrakov – Laura Karasinski

Dôležitú úlohu hrá najmä to, čo od sedačky očakávate. Ak to bude priestor na spoločné stretnutia s priateľmi, vyberte si sedačku s viacerými sedacími plochami a v exkluzívnejších farbách. Ak si radi čítate alebo pozeráte filmy, zamerajte sa na širšie sedacie súpravy s pohodlnou opierkou a možnosťou vytvorenia lehátka. Ideálnym riešením je polohovateľná sedačka, ktorá sa vám dokonale prispôsobí. 

Rohová Sedacia Súprava Sidolo, Môj Nábytok

Pravé, ľavé, rovné sedačky?

Tvar sedačky ovplyvňuje predovšetkým priestor, ktorý máte k dispozícii. Vo veľkých obývačkách sa skvelo vyníma sedačka v tvare U, ktorá poskytne dostatok priestoru na oddych i pre väčšie návštevy. Ak vám to priestor dovolí, dobrou voľbou je aj rohová súprava, ktorá zaberá menej miesta, stále je však dostatočne pohodlná a priestranná. Do malých obývačiek odporúčame klasickú sedačku, ktorú môžete rozšíriť vďaka rôznym kreslám či taburetkám a sedačka bude mať funkciu roztiahnutia pre  príležitostné spanie.

Sedacia Súprava Morra Pravá, Môj Nábytok

Ak riešite sedačku, kde sa budete hrať s ratolesťami rôzneho veku, vždy by mala mať dostatočne širokú plochu kde sa dajú položiť hračky či spoločenské hry a ešte si tam môže sadnúť aj dieťa.

Látky, koža, koženky pre sedačky?

Rohová Sedacia Súprava Sori Pravá, Môj Nábytok

Funkciu, ktorú sedačke určíme ako dominantnú, musíme podporiť aj materiálom, ktorým očalúnime jednotlivé sedáky. Pri malých deťoch by to mali byť ľahko čistiteľné poťahy a tmavších, neutrálnejších farieb. Ale, aj pre „dospelákov“ je vhodné riešenie vybrať poťah, ktorý odolá aj náhodne rozliatemu červenému vínu. Biela koža je elegantná, pri malých deťoh nezabránite jej znečisteniu a aj poškodeniu.Takže kožu voľte ak sú deti vyrastené. Jednoznačne platí, poťahovú látku vyberajte veľmi obozretne a predvídajte aj dobu životnosti sedačky. Našťastie, dnes už nie je problém vybrať si.

Sedačka UrbinoNar, Môj Nábytok

MiRaBo
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre