Zdravý vzduch v byte, jednoduché tipy ako sa brániť a zvyšovať si imunitu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Čistý vzduchZdravé bývanie

Zdravý vzduch v byte, jednoduché tipy ako sa brániť a zvyšovať si imunitu

Zdravý vzduch v byte, jednoduché tipy ako sa brániť a zvyšovať si imunitu

S aktuálne zúriacou pandémiou ochorenia COVID-19 za oknami sa mnoho z nás zamýšľa nad tým, ako by sme sa mohli efektívne brániť pred vírusmi a zvyšovať si imunitu. Dnes sa spoločne pozrieme na to, ako si udržiavať v domácnosti zdravý vzduch.

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako docieliť zdravší vzduch v priestore, v ktorom žijeme. Kvalita vzduchu býva v zimných mesiacoch horšia. Môže za to vykurovanie a taktiež menej časté vetranie, ktoré spôsobuje, že rôzne alergény, prach a spóry plesní cirkulujú v domácnosti a nedostávajú sa preč z miestnosti.

Zdravý vzduch v byte, jednoduché tipy ako sa brániť a zvyšovať si imunitu, pravidelné vetranie

Najjednoduchším spôsobom je pravidelné vetranie

Možno patríte k ľuďom citlivým na chlad, možno sa vám jednoducho iba nechce. Tak, či onak, na správne vetranie miestností by ste nemali zabúdať ani v zime. Izbu je ideálne vetrať ráno, ihneď po zobudení, a to otvorením okna dokorán. Nárazové a krátke vetranie je totiž účinnejšie vo vytiahnutí zatuchnutého vzduchu z miestnosti než to pomalé a dlhé, napríklad cez vetračku okna.

Neprehliadnite:
Ako sa starať o domácnosť v chrípkovej sezóne?

Väčšina častíc, ktoré spôsobujú ľuďom problémy s dýchaním a oslabenú imunitu, nemá žiadny zápach, takže v mnohých prípadoch nás na problém nemusí nič upozorniť. Rôzne alergény, vyskytujúce sa v miestnosti, v nás dokážu vyvolať aj závažnejšie ochorenia. Takými sú astma, únava, ospalosť alebo dokonca problémy s trávením.

Cirkulujte vzduch nepretržite

Ak ste citliví na alergény nachádzajúce sa v domácnosti a neviete eliminovať zdroj problému, napríklad sa nechcete vzdať vášho domáceho miláčika, investujte do čističky vzduchu. Tá cirkuluje vzduch v miestnosti 24/7 a čístí ho za pomoci antialergického filtra od množstva nečistôt, ktoré sa prirodzene vyskytujú v domácom ovzduší.

Airbi REFRESH čistička vzduchu

Ak vám robí problém zas suchý vzduch, ktorý je problémom opäť najmä v zimných mesiacoch, zvážte kúpu zvlhčovača vzduchu. Výhodou je aj fakt, že ho môžete používať na prevoňanie danej miestnosti.

Foto: Shutterstock a dobraklima
Redakcia

>> Vhodné spotrebiče pre zdravie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre