Prečo čakať, keď už je najvyšší čas pre eko-vedomé správanie?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


KotlyStavbaTZBVykurovanie

Prečo čakať, keď už je najvyšší čas pre eko-vedomé správanie?

Prečo čakať, keď už je najvyšší čas pre eko-vedomé správanie

Viete, že všetci dokážeme prispieť k ochrane klímy? Niektorí sa možno nevedia vzdať svojho milovaného auta, ale aj výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť. Lebo nielen automobilová doprava, ale aj naše vykurovacie systémy a príprava teplej vody tvoria veľký podiel všetkých emisií COv domácnostiach, tak prečo čakať, keď už je najvyšší čas pre eko-vedomé správanie?

Zatiaľ čo zastaralé vykurovacie systémy nadmerne zaťažujú životné prostredie, moderné technológie významne prispievajú k ochrane klímy. Napríklad najmodernejšie kondenzačné kotly znižujú emisie uhlíka o viac ako 30 %, tiež spotrebu energie a aj prevádzkové náklady. Tak prečo čakať, keď už teraz je najvyšší čas pre eko-vedomé správanie?

V dome pri jazere, Vaillant

V dome pri jazere

Svoje o tom vie nemecký cestovateľ, reportér a influencer Marco Buch. „Lietam oveľa viac ako mnoho iných ľudí. Ľudia si možno myslia, že ochranu klímy veľmi neriešim. Nie som fanúšikom moderných áut, zato v tých starých skutočne cítim históriu. Nemám najlepšiu klimatickú stopu, ale snažím sa šetriť emisie v iných oblastiach,“ tvrdí Marco.

Eko-vedomé správanie

Už desať rokov žije v starom dome pri jazere a dbá na to, aby bol energeticky čo najefektívnejší. Keď sa o to začal hlbšie zaujímať, prekvapilo ho, koľko emisií sa dá ušetriť. „Nikdy by som nepovedal, koľko CO2 dokážeme ušetriť len jednoduchou výmenou vykurovacieho systému. A navyše peňazí,“ dodáva. Ľudia podľa neho veľakrát vnímajú len vstupnú investíciu, nie však dlhodobú úsporu. Všetkých preto vyzýva, aby urobili zmenu tam, kde to má zmysel – teda u seba doma. Cieľom je vymeniť staré vykurovanie za nové, šetrnejšie a ohľaduplnejšie k prírode. Aj s najmodernejšími kondenzačnými kotlami môžeme významne prispieť k ochrane klímy.

 

Šetrné technológie

Ak sa pozrieme do pivnice Marcovho domu, nájdeme tam závesný kondenzačný kotol ecoTEC exclusive (v ponuke 20 a 25 kW, A). Tvorí ho 85 % recyklovateľných materiálov a je ideálny pre byty i pre staršie rodinné domy. Jeho najmodernejšia kondenzačná technológia sa dokáže automaticky prispôsobiť rôznemu zloženiu plynu. Vďaka tomu je kotol pripravený na možné budúce výkyvy kvality plynu kvôli použitiu ekologických prímesí. Toto zariadenie na prvý pohľad upúta plochým dizajnom a v interiéroch zabezpečí príjemné teplo i komfort s teplou vodou (spolu so zásobníkom teplej vody).

Plynový kondenzačný kotol ecoTEC exclusive

V domácnosti sa môže skombinovať s obnoviteľnými zdrojmi, ako tepelné čerpadlo, solárny systém či centrálne riadené vetranie s rekuperáciou. S internetovým modulom a regulátorom sa dá ovládať aj na diaľku cez aplikáciu v smartfóne alebo tablete. „Tak prečo čakať, keď teraz je najvyšší čas vykurovať eko-vedome? Naozaj mám pocit, že som urobil niečo dobré pre životné prostredie,“ hovorí Marco. Podobným riešením pre jedno aj viacgeneračné domy, je aj závesný kondenzačný kotol ecoTEC plus (10 – 35 kW, A).

Foto: Vaillant

Vaillant nove logo

www.vaillant.sk

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre